Mercedes iepazīstina ar BMW X6M konkurentu (+ foto)

Vācijas autobūves kompānija Mercedes-Benz iepazīstinājusi ar modeli AMG GLE 63 Coupe, kas sastādīs konkurenci BMW X6M īpaši jaudīgo luksusa klases krosoveru segmentā.

Mercedes-AMG GLE 63 Coupe aprīkots ar 5,5 litru twin-turbo V8, kas attīsta 557 ZS (700 Nm) standarta versijā un 585 ZS (760 Nm) vēl jaudīgākajā S modifikācijā. Motori tiek komplektēti ar septiņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, kurai ir ar stūres svirām vadāma manuālā ātrumu pārslēgšanas funkcija.

Foto: Publicitātes foto

100 km/h Mercedes-AMG GLE 63 Coupe S versija sasniedz 4,2 sekundēs, kas ir tikpat ātri kā ar 4,4 litru 575 ZS motoru aprīkotajam BMW X6M. Tāpat kā BMW, arī Mercedes krosovera maksimālais ātrums elektroniski ierobežots līdz 250 km/h.

Foto: Publicitātes foto

Mercedes-AMG GLE 63 Coupe rīcībā ir AirMatic pneimatiskā piekare, pastāvīgā 4Matic pilnpiedziņa un Dynamic Select sistēma ar pieciem darbības režīmiem: Individual, Comfort, Sport, Sport+ un Slippery. Pirmais no tiem ļauj vadītājam pašam izvēlēties dzinēja, stūres iekārtas un piekares darbības iestatījumus, bet Slippery nodrošina optimālo vilkmi un maksimāli iespējamo saķeri un noturību īpaši nelabvēlīgos braukšanas apstākļos.

Foto: Publicitātes foto

No GLE Coupe standarta modeļa AMG variants atšķiras ar agresīvākā veidola aerodinamikas komplektu, 21 collu riteņiem (S versijai – 22 collas), augstākas veiktspējas bremzēm, platākām riteņu arkām un gaismas diožu lukturiem. Aizmugure raksturīga ar difuzoru, ko ieskauj hromēti izplūdes sistēmas uzgaļi, kas pa pāriem novietoti abām malās un nelielu spoileri, kas stiprinās pie bagāžnieka vāka.  

Foto: Publicitātes foto

Salonā iebūvēti ar Nappa ādu apvilkti sporta sēdekļi, ar oglekļa šķiedras fragmentiem dekorēts, nedaudz savādāks nekā standarta versijai mērinstrumentu panelis, kā arī sporta stūre un sporta pedāļi no nerūsējošā tērauda.

Mercedes-AMG GLE 63 Coupe tirdzniecībā nonāks šā gada vasarā. Cena: aptuveni 115 000 eiro par bāzes versiju un 120 000 par S modifikāciju. Salīdzinājumam: GLE 450 Coupe Vācijā maksā EUR 75 000.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.