“Ariel Nomad” – 238 ZS ekstrēmām izklaidēm (+ foto)

Britu marka “Ariel Motor Company,” kas pazīstama kā īpaši vieglas konstrukcijas sportkāra “Atom” ražotājs, atklājusi attēlus un tehnisko informāciju par savu jauno modeli – apvidus auto “Nomad,” ko plašākai publikai parādīs “Autosport International Show” pasākumā Birmingemā.

Kompaktā “Nomad” kopgarums ir 3125 mm, tas ir 1850 mm plats un 1425 mm augsts. Riteņu bāze sasniedz 2348 mm, bet masa – vien 670 kg, kas kopā ar 2,4 litru 238 ZS (300 Nm) “Honda” motoru un sešu pakāpju mehānisko pārnesumkārbu garantē apskaužamus dinamikas rādītājus: 0-100 km/h 3,4 sekundes, maksimālais ātrums – vairāk nekā 200 km/h.

Bezceļu komplektā iekļauti 15 collu riteņi ar 235/17 izmēra bezceļu riepām priekšā un aizmugurē, palielināts klīrenss un offroad piekare ar “Bilstein” amortizatoriem un “Eibach” atsperēm no leģētā tērauda.

“Ariel” kompānijas vadītājs Saimons Sonders domā, ka “Nomad” izvēlēsies pircējs, kas vēlas gūt baudījumu no pārvietošanās gan pa koplietošanas ceļiem, gan pa tādu reljefu, ko var pārvarēt tikai ar šādas tehnikas palīdzību. Par atbilstību šādam pielietojumam Sanders ir pilnīgi pārliecināts un prognozē, ka modernizēts “Nomad” variants nākotnē varētu piedalīties slavenajā Dakāras rallijreidā.

Pārdošanā “Ariel Nomad” nonāks jau šovasar un Lielbritānijā tas maksās 27 500 mārciņu (aptuveni 42 000 dolāru).

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.