BMW parāda M4 ar modernizētiem lāzeru lukturiem (+ foto)

Lasvegasas elektronikas izstādē BMW ieradies ar M4 kupeju, kas aprīkota ar modernizētiem Iconic Lights galvenajiem lukturiem. Lāzeru tehnikā strādājošie gaismekļi demonstrē jaunākās funkcijas, ko izstrādājuši vācu kompānijas gaismu speciālisti.

Jaunie lukturi spēj izgaismot ceļa posmu līdz pat 600 metru attālumam un automātiski koriģēt gaismu kūļa intensitāti atkarībā no pretimbraucošā transporta. Lāzera stars var noteikt cilvēka vai dzīvnieka klātbūtni uz ceļa līdz 100 m attālumam un brīdināt par to vadītāju ar brīdinājuma signālu. Jaunie lukturi komplektēti ar funkciju, kas, saņemot datus no navigācijas, automātiski pagriež staru kūli vēl pirms ieejas pagriezienā. Vēl viena inovācija var izrādītās noderīga braucot pa šauru ielu vai manevrējot vietās, kas tikai nedaudz pārsniedz mašīnas gabarītus – aktivizējot speciālu režīmu, lukturi projicēs uz zemes spēkrata patieso platumu, tādejādi vadītājs varēs izvairīties no šķēršļu aizķeršanas vai nobraukšanas uz apmales. Iconic Lights var izmantot kā projekcijas displeja aizstājēju – šajā gadījumā vadītājam nepieciešamā informācija tiek atainota uz ceļa – tieši pirms automašīnas. Interesanti, ka arī aizmugurē M4 izmanto netradicionālu gaismu tehniku – organisko gaismas diožu OLED lukturus, kas ir labāk saskatāmi kā LED lukturi, taču patērē mazāk enerģijas.

BMW apgalvo, ka uz Lasvegasu atvestais koncepts ir vienīgais automobilis pasaulē, kas izmanto lāzeru galvenos lukturus un aizmugures lukturus ar organiskajām gaismu diodēm. 

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.