Ko tik neizdomā uzrakstīt avāriju paskaidrojumos!

Autovadītāji pēc satiksmes negadījumiem paskaidrojumos mēdz rakstīt amizantus notikušā skaidrojumus, secina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB), kas apkopojis dīvainākos paskaidrojumus par ceļu satiksmes negadījuma apstākļiem.

Foto: iAuto.lv

LTAB rīcībā esošā informācija liecina, ka nereti autovadītāji, kuri izraisījuši avāriju, nav spējīgi skaidri izteikt savas domas, paskaidrojumi par avārijas iemesliem ir vienos ķeburos, teksts nav salasāms. Bieži vien tam par iemeslu kalpo izdzertais alkohola daudzums un fakts, ka autovadītājs ir tādā alkohola reibumā, ka atrodas gandrīz horizontālā stāvoklī. Tomēr neraugoties uz nesakarīgo runu, tie mēģina pārliecināt ceļu policiju par savu nevainību, informē LTAB.

LTAB apkopotie spilgtākie skaidrojumi no OCTA izmaksu lietām:

“Nekādus medikamentus pēdējā pusgada laikā neesmu lietojis. Pēdējo reizi “zālīte” pīpēju vakar vakarā. Par manu veselību sūdzību nav.”

“Man vadītāju tiesību nav un nekad nav bijis. Es braucu bez vadītāja apliecības apmēram 30 gadus, jo man ir veselības problēmas, jo es nevaru iziet medicīnisko komisiju.”

“Kā pieredzējis autovadītājs (pēc runīgās sievas vārdiem viņas vīrs tāds arī ir) pamanījās iebraukt stāvošā transporta līdzeklī? Manuprāt, to veiksmīgi var izdarīt tikai akls vai ļoti slims, vai aizmidzis, vai galīgi piedzēries vadītājs, vai arī, lietojot bijušā premjera Andra Šķēles terminoloģiju, pilnīgs kretīns.”

“Braucu ar mammu. Ietriecāmies mašīnā, mamma nobijās un mēs aizbraucām no notikuma vietas.”

“Nekustama īpašuma man nav. Ir vienīgi kustamais, un tas esmu es pats.”

“Neko neatceros, nezinu, kas tā bija par mašīnu, kas to vadīja un kur notika negadījums. Domāju, ka pats pie stūres nebiju.” (Persona paskaidrojumā norādīja, ka ir izdzērusi 10 pudeles alu un 400 gramus “šņabja”).

“No debesīm izskrēja “VW Passat”.”

“Automašīna ar izlaiduma gadu 1998.priekš Rīgas pilsētas ir ekskluzīva automašīnas modele.”

“Puisis mani nosauca par blondīni, kā arī daudzos citos necenzētos vārdos. [..] Logs bija pusvērts un, kliedzot ausī, viņš teica, ka es esmu “mazā cūka”. Pēc kā viņš ar savu divriteni aizbrauca un, lai atriebtos, atgriezās ar automašīnu.”

“Gribot pabaidīt, es viegli uzstūmos vienreiz un aizbraucu projām, tādā veida ieriebjot viņām, un līdz ar to es nomierinājos un aizbraucu. Man nebija ļauna nodoma bojāt auto, jo viegli uzstūmos, lai pabaidītu. Gan ar divriteni, gan auto braucu alkohola reibumā. Nepatīkamas lietas es precīzi neatceros, bet zinu, ka mani kaut kas aizskāra, kā rezultātā gribēju pierādīt, ka man arī ir auto.”

“No trolejbusa izlekušais vīrietis turpināja lamāties, spļaut uz manu mašīnu un atvērt/aizvērt manas mašīnas durvis.”

“Gribēju apdzīt mašīnu, kura izlīda no pirmajā pagriezienā, iesāku manevru, viņš pēkšņi sāka iegriezties, otrajā pagriezienā sajutu dūrienu.”

“Mani vilka ļoti ātri, ap 120 km/h. Tāpēc automašīnu mētāja no vienas ceļa puses uz otru. Piekrītu, ka esmu vainīgs ceļu satiksmes negadījumā, taču velkošās automašīnas vadītājs mani uz to izprovocēja. Kad sadūros ar pretim braucošo automašīnu, velkošās automašīnas vadītājs atāķēja sakabi un aizbrauca. Es atstāju savu automašīnu un arī aizgāju.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.