“Aston Martin” un “Red Bull” parāda kopīgā superauto prototipu

Britu kompānija “Aston Martin” nodemonstrējusi varenauto AM-RB001 prototipa attēlus un apstiprinājusi, ka kopīgi ar austriešu koncernu “Red Bull” un tās galveno inženieri Adrianu Ņūveju izstrādātā automobiļa sērijveida versija būs gatava līdz 2017.gadam.

“Aston Martin” vadītājs Endijs Palmers uzsvēris, ka sērijveida modelis no prototipa atšķirsies minimāli, tādēļ potenciālie klienti var pamatoti cerēt uz tikpat efektīgu izskatu, kāds redzams attēlos.

Topošā varenauto pamatā būs oglekļa šķiedras konstrukcija un vidū novietots divpadsmit cilindru atmosfēriskais motors ar KERS sistēmu. Šobrīd šāds astoņu litru agregāts ar vairāk nekā 800 Zs jaudu tiek montēts “Aston Martin Vulcan” sacīkšu versijai.

Precīzāki dati par AM-RB 001 motora jaudu nav publicēti, tomēr neoficiāla informācija liecina, ka spēka agregāta jauda sasniegs aptuveni 1000 Zs.

Zināms, ka divvietīgās kupejas svara-jaudas attiecības būs 1:1, bet sēdekļi salonā būs izvietoti tā, ka pasažieriem būs jāapsēžas vadītājam tieši aiz muguras.

“Aston Martin” plāno izgatavot 99-150 koplietošanas ceļiem paredzētus automobiļus un 25 eksemplārus, kas drīkstēs pārvietoties tikai sacīkšu trasēs.

Šobrīd interesi par britu-austriešu varenauto izrādījuši 200 potenciālo klientu. Automobiļa cena – aptuveni 3,3 miljoni eiro.  

Ražošanai jāsākas 2017.gada beigās, bet piegādes klientiem tiks uzsāktas dažus mēnešus vēlāk.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.