„Jaguar” beidzot sapratuši, kādam jābūt flagmanim

Britu kompānijas „Jaguar” bosi nolēmuši ar nākamās paaudzes flagmani „XJ” atkal (mēģināt) konkurēt ar „Mercedes-Benz” S klasi un „BMW” 7. sēriju.

Uzņēmuma augstākajam menedžmentam piederošs anonīms informācijas avots britu izdevumam „Autocar” pavēstījis, ka „Jaguar” vadības vīri pēc ilgām diskusijām un strīdiem beidzot vienojušies par vienotu viedokli tādā sarežģītā jautājumā, kādam jābūt nākamajam zīmola flagmanim.

Iepriekš bija pavīdējis uzskats, ka flagmaņa lomu nākotnē, iespējams, varētu uzticēt pilnizmēra apvidniekam. Tomēr tas beigu beigās ir noraidīts. Par flagmani joprojām paliks luksusa sedans „XJ”, taču nākamajam modelim nolemts tradicionālo iekšdedzes dzinēju nomainīt pret hibrīddzinēju, kur par pamata dzinēju kalpos „vidējas kubatūras” V6 benzīna motors.

„Jaguar” bosi lieliski apzinās, ka vācu lielās trīsvienības uzstādītie standarti šajā automobiļu klasē ir diezgan augsti, un panākt konkurentus palīdzēs tikai inovatīvu tehnoloģiju, tostarp autonomo vadības sistēmu, kā arī videi draudzīgu dzinēju izmantošana.

Diemžēl Konventrijas dizaina un inženiertehniskais centrs nepaspēs sagatavot jauno flagmani līdz 2018.gadam, kad tiks atzīmēta „XJ” piecdesmitgade. Plānots, ka to varētu prezentēt ātrākais 2019.gadā. 

Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.