Pāris no Nīderlandes ceļo apkārt pasaulei ar 100-gadīgu Ford

Brauciens apkārt pasaulei nav nekāda joka lieta. Turklāt to darīt ar simt gadu vecu Ford Model T ir ekstrēms pārbaudījums, taču tieši to mēģina paveikt Dirks un Trūdija Regteri no Nīderlandes.

Regteri savu ceļojumu uzsāka 2012.gada vasarā. Precētais pāris ceļojuma pirmajā daļā no savas dzimtās pilsētas Edamas Nīderlandē līdz Keiptaunai Dienvidāfrikā aizbrauca 180 dienās, veicot 22 000 kilometru garu ceļu. 2013.gadā pāris iekaroja ASV un Kanādu, 180 dienās šķērsojot 22 štatus un pieveicot 28 000 kilometru. Savukārt 2014.gadā viņi nobrauca vēl 26 000 kilometru cauri Dienvidamerikai, to izdarot 180 dienās.

2016. un 2017.gadā viņi plāno doties cauri Jaunzēlandei, Austrālijai, Indonēzijai un Indijai, šķērsot Himalajus, tālāk doties cauri Ķīnai un Mongolijai, bet atpakaļ uz Nīderlandi ceļu mērot cauri Centrāleiropai.

Šī bezbailīgā pāra ceļojuma mērķis ir vākt līdzekļus, lai atbalstītu starptautiskās bērnu labdarības organizācijas SOS Bērnu ciemati īstenotos projektus visapkārt pasaulei. Apskatīt spilgtākos mirkļus no pāra ceļojuma iespējams https://youtu.be/hhwVjJvEjAs

Automobilis, kas iekaroja pasauli
Lai apbrauktu pasauli ar simt gadu vecu auto ir nepieciešama liela apņēmība, taču šis klasiskais Ford Model T ir ļoti izturīgs, un tā vienkāršais dizains nodrošina vienkāršu apkopi un remontu. Dirkam un Trūdijai Regteriem (abi ir pensionāri) 1915.gada Ford Model T pieder kopš 1997.gada. Pirms tam Dirka īpašumā bija 1923.gada Ford Model T un 1928.gada Ford Model A. Savu kaislību uz Ford klasiskajiem automobiļiem viņš ir mantojis no tēva un vectēva.

Regteru pāra Ford Model T ir aprīkots ar 3,0 litru benzīna dzinēju, un tā specifikācija ir tāda pati kā 1915.gadā, kad tas atstāja ražotni, ja neskaita lielākas riepas riteņiem ar koka spieķiem, kas padara garus braucienus gludākus un patīkamākus. Riepu mūža ilgums uz normāliem ceļiem ir aptuveni 15 000 km, bet īsāks uz nelīdzeniem, neasfaltētiem ceļiem, kurus Regteri pieveikuši Āfrikā un Dienvidamerikā.

No 1908. līdz 1927.gadam uzņēmums Ford saražoja 15 000 000 Model T automašīnu. Ražošana tika uzsākta ASV, taču strauji izvērtās visā pasaulē, tostarp montāžas rūpnīcās Dānijā, Vācijā, Īrijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē. Tā pievilcību vairoja zemā cena, uzticamība un vienkāršā apkope, pateicoties viegli nomaināmām standarta detaļām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.