Iereibis autovadītājs bēg no policijas

20.jūlijā kāds stipri iereibis autovadītājs uz autoceļa Valmiera-Rauna, lai izvairītos no atbildības, nepakļāvās policijas prasībai apturēt automašīnu un bēga no policijas. Vadītājs pie stūres bija sēdies 2,43 promiļu alkohola reibumā un bez vadītāja apliecības, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Priekuļu novadā, stāvlaukumā pie “Vaives dzirnavām”, BMW vadītāja agresīvo braukšanu pamanīja kāda Cēsupolicijas darbiniece, kura tobrīd nepildīja dienesta pienākumus. Automašīna vairākkārt palielināja un samazināja ātrumu, tādējādi izraisot sānslīdi, gan iebraucot stāvlaukumā, gan esot jau stāvlaukuma teritorijā, radot draudus citu cilvēku veselībai un dzīvībai. Kad autovadītājs apturēja spēkratu un no tā izkāpa, policijas darbiniece pamanīja, ka viņš ir acīmredzamā reibuma stāvoklī. Lai novērstu draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, informācija nekavējoties tikai nodota dežurējošai policijas ekipāžai.

Policija mašīnas vadītāju pārtvēra Raunā, Vidzemes ielā, un lūdza apturēt transportlīdzekli. Tajā mirklī autovadītājs, apzinoties savu pārkāpumu, sāka bēgšanu un lielā ātrumā traucās Valmieras virzienā. Agresīvo braucēju policijaiizdevās apturēt autoceļa Valmiera-Rauna 23.kilometrā tikai pēc vairākiem brīdinājuma šāvieniem gaisā un trīs mērķtiecīgiem šāvieniem automašīnas virzienā.

Apturot transportlīdzekli, noskaidrots, ka pie stūres bija sēdies jau iepriekš par dažādiem likumpārkāpumiempolicijas redzeslokā nonācis 1991.gadā dzimis vīrietis. Turklāt vīrietis nesen atbrīvojies no ieslodzījuma vietas.

Šobrīd par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā un bez tiesībām sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262.panta 2.daļas “Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Par bēgšanu no policijas vīrietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.panta 5.daļas “Par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus”. Par šādu pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Šis ir jau otrais gadījums mēneša laikā, kad policijai nākas apturēt transportlīdzekļa vadītāju, kas vēlas izvairīties no atbildības. Tādēļ aicinām ikvienu autovadītāju rūpīgi pārdomāt savas rīcības sekas, jo tā ir ne tikai ļoti nopietna atbildība likuma priekšā, bet arī reālu draudu radīšana gan sev, gan ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.