Zādzība no auto salona rada vidēji 250 latu zaudējumus

Līdz ar tumšā laika iestāšanos auto īpašniekiem jākļūst uzmanīgākiem, jo pieaug zādzību skaits no auto saloniem.

Foto: iAuto

Šādu tendenci novērojuši apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” eksperti, kas aprēķinājuši, ka mantu zādzība no auto salona rada zaudējumus vidēji 250 latu apmērā. Bieži vien nodarītais kaitējums ir vēl lielāks, jo zagļi pārsvarā ir neprofesionāli un, lai iegūtu kāroto mantu, vienkārši izsit auto stiklu, norāda Valsts policija.

Zagļu iekārotākās mantas zādzībām no auto salona ir portatīvie datori, mobilie telefoni, somas ar mantām, instrumenti, maki, ziemas sezonā – slēpes, bet pēdējos gados šo sarakstu papildinājuši arī planšetdatori.

“Ergo” speciālisti secinājuši, ka nereti auto īpašnieki pieļauj kļūdas, kas netieši pamudina zagļus veikt zādzību, – pilnībā neaizvērti automašīnas logi, auto novietošana stāvēšanai nomaļā, nepārskatāmā un neapgaismotā vietā vai arī auto salonā labi redzamā vietā atstātas mantas. Pat auto salonā vieglprātīgi atstāta tukša soma var izraisīt zagļa interesi un rezultēties ar izsistu auto stiklu, informē “Ergo”.

“Fakts, ka zagtāko mantu tops un tendences gadu no gada nemainās, liecina, ka tumšais laiks rada papildu apdraudējumu, un auto īpašnieki šādās situācijās bieži vien ir bezspēcīgi, jo zādzība notiek vien dažās sekundēs,” atzīmē “Ergo” Risku parakstīšanas nodaļas vadītājs Ritvars Heniņš.

To apstiprinot arī pagājušajā rudenī veiktais “Ergo” eksperiments – apdrošināšanas sabiedrība dažus mēnešus piedāvāja apdrošināšanu pret zādzībām no auto salona. Pieprasījums bija tik liels, ka šogad pakalpojums iekļauts standarta piedāvājumā. Būtiskākais zaudējums, ko rada šādas zādzības, bieži vien nav nozagtā manta, bet gan zādzības laikā nodarītie bojājumi. Izsists stikls, jo īpaši ziemas periodā, rada papildu izdevumus un ierobežo auto izmantošanu uz nedēļu vai pat ilgāku laiku.

Visbiežāk zādzības no auto salona notiek galvaspilsētā, kur ir vislielākā auto koncentrācija. Lai izvairītos no zādzībām, drošības eksperti aicina neatstāt auto salonā vērtīgas mantas vai saiņus, kuru saturs nav nosakāms. Vislabāk mantas paņemt līdzi vai novietot bagāžas nodalījumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.