Izveidojot “reaģējošo policistu” institūtu, vienkopus apvienos patrulēšanu un satiksmes uzraudzību

Valsts policija patlaban strādā pie “reaģējošā policista” institūta izveides, kurā vienkopus būtu apvienota patrulēšana, satiksmes uzraudzība, kā arī reaģēšana uz dažādiem izsaukumiem, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šādu pārmaiņu mērķis ir uzlabot reaģēšanu, policijas resursu efektīvu izmantošanu, policistu darba apstākļus un policijas redzamību.

Valsts policijai ir svarīgi nodrošināt, lai “policijas norīkojums”, kas ierodas notikuma vietā ir kompetents un spējīgs risināt dažādas situācijas, nepatērējot laiku, lai sagaidītu citu policistu ierašanos.

Tādējādi uzlabosies reaģēšanas laiks un resursu izmantošanas iespējas, kā arī veidosies personālsastāvs, kuram būs plašākas zināšanas un kompetences, lai risinātu dažādas situācijas, piemēram, uzraudzīt ceļu satiksmi, nodrošināt sabiedrisko kārtību, doties uz ģimenes konfliktu.

2022.gadā plānots papildus iepirkt attiecīgus transportlīdzekļus, lai varētu veidot “mobilu iecirkni”, kuru paredzēts aprīkot ar atbilstošu tehnisko nodrošinājumu – pieeju datubāzēm, ātruma mērīšanas un video fiksācijas iekārtām, epidemioloģiski drošu aizturēšanas nodalījumu un citiem risinājumiem.

Veidojot reaģējošo spēku, lai pienācīgi sagatavotu darbiniekus dažādām situācijām, ir paredzētas arī policistu apmācības 200 akadēmisko stundas profesionālās pilnveides programmā Valsts policijas koledžā.

Pāreja uz reaģējošo policistu nenotiks vienā dienā, darbinieki tiks apmācīti un norīkojumi organizēti tā, lai darbinieki savā starpā varētu dalīties zināšanās un pieredzē.

Tāpat Valsts policijas koledžā ir sagatavota pirmā līmeņa augstākās izglītības divu gadu programma reaģējošā policista profesijas apgūšanai. Plānots, ka nākotnē lielākā daļa policistu savu karjeru sāks tieši reaģējošā spēka policijas struktūrvienībās.

“Patlaban reaģējošā policista risinājums vēl ir procesā, jo, strādājot pie šāda koncepta, jāņem vērā daudz un dažādas lietas, piemēram, apkalpojamās teritorijas lielums, iedzīvotāju blīvums, kriminogēnā situācija, esošais cilvēku un materiāltehniskais resurss un citas lietas,” norādīja policijā.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.