Vairāki simti cilvēku piketē pret bedrainajām Rīgas ielām un rosinās atlaist domi

Pie Rīgas domes šorīt piketā pulcējušies vairāki simti cilvēku, lai prasītu Rīgas domes atlaišanu un rosinātu pilna audita veikšanu visās domes struktūrvienībās un kapitālsabiedrībās, novēroja aģentūra LETA.

Dažiem protestētajiem ir Latvijas karogi un dažādi plakāti, piemēram, uz kāda no tiem ir attēlots Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR) aiz restēm. Uz mītiņa dalībnieku plakātiem rakstīts: “Mēslu tik daudz, ka plakātā nesalien”, “Rīga nav slaucama govs”, “Ušakoff”, “Corruption kills” un citi izteikumi.

Uz piketu ieradušies arī vairāku Rīgas domes opozīcijas partiju pārstāvji.

Klātesošie skandēja “Auditu!” un “Atlaist domi!” pēc tam, kad organizators un klātesošie piketa laikā norādīja uz situāciju “Rīgas satiksmē”. Tāpat tiek skandēts sauklis “Cietumā!” un “Atdod Rīgu!”.

Pasākuma dalībnieki arī tika aicināti piedalīties Rīgas domes atbildīgo komiteju sēdēs. Tāpat kāds no runātājiem norādīja, ka mīl “latviešus un krievus” un ka “nav vajadzīga “Saskaņa”, lai būtu saskaņa”.

Pikets sācies plkst.10.30 un paredzēts līdz 12.30.

Sociālajā vietnē “Facebook” pieejamā informācija liecina, ka pasākuma rīkotājs ir Dāvis Suneps, kurš sevišķi iesaistīties mītiņā aicina nevalstiskās organizācijas. Pasākuma pieteikumā norādīts, ka tajā plānots paust neapmierinātību par bedrainajām Rīgas ielām, dārgāko sabiedrisko transportu reģionā, fiktīviem konsultantiem Rīgas domes kapitālsabiedrībās, nesamērīgi dārgajiem remontiem un citiem procesiem.

Suneps plānojis, ka pasākumā piedalīsies aptuveni 100 cilvēku, taču atbalstu viņa iniciatīvai paudušas arī teju visas Rīgas domes opozīcijas partiju frakcijas, aicinot tajā piedalīties arī partiju biedrus un citus aktīvus rīdziniekus.

Jau vēstīts, ka 9.februārī partija “Saskaņa” organizēja mītiņu Rātslaukumā Rīgas mēra Ušakova atbalstam, un tajā piedalījās aptuveni 3000 dalībnieku.

Foto: Ekrānšāviņš no Facebook.com

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.