Vienkāršo ceļa zīmju uzstādīšanas un noņemšanas saskaņošanu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz vienkāršot satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu jeb ceļa zīmju uzstādīšanas un noņemšanas saskaņošanu.

Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka ar grozījumiem tiek legalizēta jau pastāvošā prakse un radīta iespēja pašvaldībām autonomi veikt satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas un noņemšanas saskaņošanu, tādā veidā mazinot administratīvo slogu ceļu pārvaldītājiem. 

Pašvaldībām netiek deleģēta jauna funkcija, bet gan pēc būtības legalizēta no būvniecības regulējuma izrietošu funkciju veikšana – iespēja saskaņot satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu un noņemšanu gadījumos, kad nav nepieciešama būvniecības procesa dokumentācija. 

Satiksmes ministrijas uzdevumā VSIA “Latvijas Valsts ceļi” veica pašvaldību aptauju, noskaidrojot, ka īpašas pašvaldības komisijas vai darbinieki, kas veic satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanas izvērtējumu un saskaņošanu jau daļā novadu un pilsētu pastāv.

Tāpat likumā noteikts pienākums ceļu pārvaldītajiem veikt ceļu satiksmes drošības ietekmes novērtējumu, kā arī ceļu satiksmes drošības inspekciju un tīkla mēroga ceļu satiksmes drošības novērtējumu. 

Paredzēts, ka ceļu satiksmes drošības ietekmes novērtējums, ceļu satiksmes drošības inspekcija un tīkla mēroga ceļu satiksmes drošības novērtējums tiks veikts ceļiem, kas ir Eiropas ceļu tīklā, automaģistrālēm, valsts galvenajiem autoceļiem, kā arī ceļiem ārpus apdzīvotas vietas, kuri neapkalpo īpašumus, kas ar tiem robežojas, un kuri izbūvēti, izmantojot Eiropas Savienības (ES) finansējumu, izņemot ceļus, kas nav paredzēti mehāniskajiem transportlīdzekļiem, komersantu un māju ceļus.

Tāpat ceļa pārvaldītajam noteikts pienākums, īstenojot ceļu infrastruktūras drošības pārvaldības procedūras, ņemt vērā mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku vajadzības.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Foto: iAuto.lv

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *