“Honda” Ķīnā atsauks gandrīz 560 000 automašīnu

Japānas autobūves kompānija “Honda” Ķīnā atsauks gandrīz 560 000 automašīnu saistībā ar iespējamām gaisa spilvenu problēmām, trešdien vēsta Ķīnas Kvalitātes uzraudzības, kontroles un karantīnas pārvalde.

Pārvalde norāda, ka divi “Honda” Ķīnas kopuzņēmumi to informējuši par plāniem no 28.februāra valstī atsaukt 553 264 automobiļus.

Ar Ķīnas “Guangzhou Automobile Group” izveidotais kopuzņēmums “GAC-Honda” atsauks 527 136 “Accord” modeļa automašīnas, kas ražotas no 2002.gada maija līdz 2007.gada decembrim.

Tāpat “GAC-Honda” atsauks arī 16 505 “Fit” modeļa automobiļus, kas ražoti no 2002.gada decembra līdz 2003.gada decembrim.

Savukārt ar “Dongfeng Motor Group” izveidotais kopuzņēmums “Dongfeng-Honda” atsauks 26 128 “Elysion” modeļa automašīnas, kas ražotas no 2012.gada jūnija līdz 2014.gada jūnijam.

Ķīnas Kvalitātes uzraudzības, kontroles un karantīnas pārvalde skaidro, ka šie atsaukumi saistīti ar iespējami defektīviem gaisa spilveniem, kuri piepūšanās brīdī var pārsprāgt, automašīnā izraisot atlūzu izplatīšanos.

Ziņojumā nav norādīts šo gaisa spilvenu ražotājs, taču Japānas biznesa laikraksts “Nikkei” pagājušajā nedēļā vēstīja, ka “Honda” paplašinās automašīnu atsaukumu saistībā ar iespējamām problēmām ar Japānas uzņēmuma “Takata” ražotiem gaisa spilveniem.

Kā ziņots, “Takata” gaisa spilvenu dēļ šogad pasaulē atsaukti jau vairāk nekā 16 miljoni automašīnu no desmit autobūves kompānijām, tostarp “Honda”, BMW, “Ford” un “General Motors”.

 

 

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.