“Toyota” pasaulē atsauc 1,75 miljonus automašīnu

Japānas autobūves kompānija “Toyota Motor Corp.” trešdien paziņoja, ka pasaulē atsauc 1,75 miljonus automašīnu saistībā ar bremžu problēmām un citiem defektiem, kas rada aizdegšanās riskus.

Kopumā uzņēmums norāda uz trīs problēmām vairākos modeļos, tostarp luksusa zīmola “Lexus” automobiļos.

Foto: iAuto

Šo problēmu vidū ir neatbilstoši izstrādāta detaļa bremžu sistēmā, kuras dēļ laika gaitā var pasliktināties bremžu veiktspēja. Šī problēma skārusi 802 000 automašīnu, galvenokārt Japānā un Ķīnā.

Savukārt 759 000 automašīnu, tostarp vairākos “Lexus” modeļos, konstatētas problēmas degvielas padeves caurulē, kas var radīt aizdegšanās risku uzliesmošanas avota klātbūtnē. Vairāk nekā puse no šiem automobiļiem pārdota ASV.

Atsevišķs defekts degvielas padeves sistēmā skāris arī 109 000 automašīnu Japānā, šai problēmai arī radot aizdegšanās riskus.

Jaunākais automašīnu atsaukums īstenots aptuveni četrus mēnešus pēc tam, kad “Toyota” pasaulē atsauca 2,27 miljonus automašīnu saistībā ar gaisa spilvenu sistēmas defektu.

Kopumā uzņēmums kopš šā gada sākuma atsaucis gandrīz 11 miljonus automašīnu, radot kārtējo triecienu kompānijas reiz slavenajai kvalitātes un drošības reputācijai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.