Raidījuma “Top Gear” komandu Argentīnā apmētā ar akmeņiem un izraida no valsts

Auto raidījuma “Top Gear” (“Gāzi grīdā!”) vadītājs Džeremijs Klārksons apgalvo, ka uzņemšanas komanda mašīnas numura zīmes dēļ izraidīta no Argentīnas pēc tam, kad “tūkstošiem” vietējo iedzīvotāju to apmētājuši ar akmeņiem.

Raidījuma speciālizlaidumā tika izmantots “Porsche” markas auto ar numura zīmi “H982 FKL”, kurā argentīnieši saskatījuši mājienus uz Folklendu karu 1982.gadā.

“Numura zīme bija sagadīšanās. Kad mums norādīja uz iespējamo pārpratumu, mēs to nomainījām,” tvīto Klārksons. “Tūkstošiem cilvēku mums dzinās pakaļ līdz pat robežai. Tas varēja beigties ar kāda cilvēka nāvi.

“Tas nebija joks, kas nogāja greizi. Šī bija retā reize, kad mēs neko sliktu neizdarījām,” viņš skaidro.

Klārksons regulāri raksta sleju britu laikrakstā “The Sun”. Jaunākajā numurā viņš apraksta, ka raidījuma veidotāju komanda pēc pirmajām sūdzībām tviterī esot nomainījusi numura zīmi, bet tik un tā nonākuši sadusmota pūļa varā.

“Top Gear” automašīna pēc vietējo iedzīvotāju uzbrukuma. Foto: telegraph.co.uk

“Cilvēki sapulcējās pie viesnīcas un ielenca mūs. Atnāca valdības pārstāvis un paziņoja, ka esam izraidīti no valsts,” atceras Klārksons. “Tur bija tūkstošiem cilvēku. Viņi meta akmeņus un ķieģeļus mūsu mašīnas virzienā. Es esmu bijis Irākā un Afganistānā, taču šī bija biedējošākā lieta, kādu jebkad esmu piedzīvojis.”

Raidorganizācija BBC apstiprinājusi, ka “Top Gear” komanda pametusi Argentīnu. Tā noliedz, ka auto ar provokatīvo numura zīmi būtu izvēlēta speciāli.

1982.gada 2.aprīlī Argentīnas militārā hunta sarīkoja iebrukumu Folklenda salās. Lai šo teritoriju atgūtu, Lielbritānijas toreizējā premjerministre Mārgareta Tečere uz turieni nosūtīja karafloti.

Bruņotais konflikts ilga 74 dienas un noslēdzās 14.jūnijā ar Argentīnas spēku kapitulāciju.

Folklendu karā krita 649 argentīniešu karavīri un 255 briti.

Foto: telegraph.co.uk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.