“Jaguar” dizainera retro automobili ražos sērijveidā (+ foto)

Britu kompānija “Classic Motor Cars Limited” (CMC) nolēmusi dot zaļo gaismu “Jaguar Mark 2” – klasiskajam sedanam, kas izgatavots piedaloties Jaguar galvenajam dizainerim Janam Kallumam.

“Jaguar Mark 2” mūsdienu variants tika prezentēts augusta beigās un drīz pēc tam kompānijas birojā sāka pienākt telefona zvani no interesentiem, kas bija gatavi maksāt lielu naudu, lai tiktu pie tāda paša auto. “CMC” jau saņēmusi atļauju no J.Kalluma, kas uzsvēris, ka priecāsies redzēt vēl dažus šādus spēkratus,  un tuvākajā laikā plāno uzsākt nelielu sērijveida ražošanu.

Automobilim ir par 30 mm pazemināta piekare ar modernizētām atsperēm un adaptīvajiem amortizatoriem, uzlabotas bremzes, īpašas konstrukcijas buferi un radiatora reste, 17 collu riteņu diski spieķu dizainā un dubulti izplūdes sistēmas izvadi. Par dzinējspēku tiek izmantots modernizēts 4,3 litru astoņu cilindru dzinējs kombinācijā ar piecu pakāpju manuālo pārnesumkārbu.   

Ražotājs sola, ka retro izskata automobiļa virsbūves un interjera noformējuma krāsu klients varēs izvēlēties pēc saviem ieskatiem un atklājis, ka spēkrata cena būs no 350 000 līdz 375 000 mārciņu (442 000 – 474 000 eiro).

Oriģinālais “Jaguar Mark 2” tika ražots 1959.gada līdz 1967.gadam. 60.gados šis modelis veiksmīgi piedalījās Eiropas ETCC sacīkšu seriālā, kļūstot par uzvarētāju pirmajā (1963.g.) gadā.  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.