Latvijas uzņēmums iegādājies jaudīgu 6,7 miljonus eiro vērtu mobilo celtni

Noslēgts vērienīgs līgums starp SIA “UniCredit Leasing” un SIA “Arsava” par jaudīgā mobilā celtņa – “Liebherr LG1750” – finansēšanu.

Celtņa tirgus vērtība ir 6,7 miljoni eiro, un tas spēj pacelt 400 tonnas smagu kravu un veikt darbus 147 metru augstumā. Perspektīvā celtni iespējams nokomplektēt līdz 750 tonnām un veikt darbus līdz pat 192 metru augstumam.

Liebherr LG1750 Foto: liebherr.com

Jaunais celtnis ir jaunums Baltijā. Tā strēles augstums ir 153 metri, un tas var pacelt 400 tonnu smagas kravas. Līdz šim Latvijā šāda veida celtņi bija domāti tikai 116 tonnu smagām kravām. Celtnis būs neatsverams palīgs būvniecībā, dabas katastrofu radīto seku likvidēšanā, kā arī citos gadījumos nestandarta, lielizmēra un ļoti smagu priekšmetu pacelšanai. Šāds celtnis būs nepieciešams tādos industriālajos objektos kā lidostā, ostās, vēja ģeneratoru parku izveidē, dzelzceļa struktūrās, teikts pušu paziņojumā medijiem.

Uzņēmuma “Arsava” valdes loceklis Artūrs Maslovs domā, ka jaunā celtņa iegāde būs būtisks atbalsts Latvijas ekonomikai. “Pirmkārt, nauda, ko mūsu uzņēmēji tagad maksā par tādas pašas tehnikas nomu ārzemju uzņēmējiem, paliks tepat Latvijā. Otrkārt, mūsu uzņēmumiem samazināsies šādas tehnikas transportēšanas izdevumi no Polijas, Somijas, Zviedrijas vai Vācijas, jo ne Lietuvā, ne Igaunijā tādas tehnikas nav,” ieguvumus iezīmē Maslovs. Viņš arī uzsver, ka šī mobilā celtņa iegāde ļaus palielināt uzņēmuma “Arsava” konkurētspēju un palīdzēs nodrošināt stabilu pakalpojumu eksportu ne tikai Baltijas mērogā, bet arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Piemēram, Kanādā un Austrālijā ir tikai viens šāda veida celtnis.

Mobilā celtņa piegādi un sertifikāciju nodrošinājis industriālās tehnikas pārdevējs un oficiālais “Liebherr” tehnikas pārstāvis Latvijā SIA “Alfis”.

Jaudīgais mobilais celtnis “Liebherr LG1750” izvietots uzņēmuma “Arsava” teritorijā Rīgā, Tīraines ielā 9a.

“UniCredit Leasing” valdes priekšsēdētājs Jevgenijs Belezjaks paziņojumā medijiem raksta, ka “Arsava” ir viens no lielākajiem un modernākajiem mobilās pacēlājtehnikas nomas uzņēmumiem Baltijas valstīs un ir “UniCredit Leasing” partneris kopš 2006.gada. “Ilglaicīgā sadarbība ļāvusi mums pārliecināties par uzņēmuma attīstības potenciālu, tāpēc esmu gandarīts, ka kopā ar Latvijas Garantiju aģentūru spējām piemeklēt un piedāvāt vislabāko finanšu risinājumu apjomīgā darījuma finansēšanai, realizējot vērienīgāko ilgtermiņa industriālā līzinga projektu Latvijā,” atzīmē Belezjaks.

Latvijas Garantiju aģentūra projekta īstenošanai piešķīrusi mezanīna aizdevumu viena miljona eiro apmērā, ko uzņēmums var sākt apmaksāt tikai pēc diviem gadiem, tādejādi atvieglojot naudas plūsmu, sākot jaudīgā mobilā celtņa izmantošanu.

Uzņēmums “Arsava” pieder uz pusēm pieder Ingai Lācei un Artūram Maslovam, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums “Arsava” apgrozījums 2013.gadā bija 2,285 miljoni eiro, peļņa – 554 219 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.