“Jaguar” metīs izaicinājumu “BMW M3”

Britu kompānija “Jaguar” gatavo sedana “XE” versiju “R-S,” kas saņems 550 ZS jaudīgu astoņu cilindru motoru un kļūs par “BMW M3” tiešo konkurentu.

Ražotājs uzsver, ka viņu modelis būs vieglāks, stingrāks un dinamiskāks par “BMW M3.” Šajā automobiļu segmentā ir arī citi spēcīgi spēlētāji, piemēram, “Mercedes-Benz C-Class,” “Audi A4” un “Lexus IS,” tomēr “Jaguar” uzskata, ka tieši britu sedans visprecīzāk atbilst nosaukumam “Driver`s Car.”

Par automobiļa dinamiskajiem raksturlielumiem informācijas nav, taču, ja briti vēlas konkurēt ar “BMW M3,” tad viņu ražojumam 100 km/h jāveic vismaz 4,1 sekundē – tas ir rezultāts, ko uzrāda minheniešu 3.sērijas “M” modelis ar 431 ZS sešcilindru motoru.

Izmēros lielākais “Jaguar XFR-S” sedans, kas komplektēts ar analogu 550 ZS motoru 100 km/h sasniedz 4,6 sekundēs, kas ir lēnāk nekā vācu konkurentiem “BMW M5” (560 ZS) un “Mercedes-Benz E63 AMG” (525 ZS). Pirmais no tiem līdz 100 km/h paātrinās 4,4 sekundēs, otrs – 4,3.

Kompakto “Jaguar” ražos uz modulārās alumīnija platformas, kas kalpos par pamatu “XE” saimes kupejai un universālam, topošajam apvidus automobilim un nākamās paaudzes “XF.” Platforma izstrādāta ar tādu aprēķinu, lai to varētu pielāgot gan aizmugures, gan pilnpiedziņas modeļu ražošanai. Topošā sedana motoru klāstā būs “Ingenium” saimes četrcilindru benzīna un dīzeļa agregāti, kā arī trīs litru sešcilindru motors ar mehānisko kompresoru no “Jaguar F-Type.”

Piebildīsim, ka reizē ar “R-S” modeli tiek gatavota sedana “XE” standarta modifikācija (attēlā), ko klienti varēs novērtēt jau šā gada rudenī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.