“Audi” prezentēs “A3 Clubsport quattro” prototipu

Audi prezentēs A3 Clubsport quattro prototipu šā gada Vertezera pasākumā Reifnicā (Karintijā) no 28. līdz 31. maijam. Prototipa pamatā ir S3 Sedan, tam ir piecu cilindru TDI dzinējs ar 386 kW (525 ZS) jaudu. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī Audi TT quattro sporta prototipu, kas debitēja 2014. gada Ženēvas autoizstādē, un desmit sērijveida automobiļus.

„Audi A3 Clubsport quattro prototips mūsu automobiļu pielūdzējiem Verterezerā parāda A3 modeļu saimes sportisko potenciālu un mūsu augstākās klases dzinējus, piemēram 2,5 l TFSI dzinēju. Ar šo izstādes automobili mēs esam sasnieguši maksimumu visās ziņās: jaudā, dinamikā, skaņā, dizianā,“ uzskata Tehniskās izstrādes nodaļas vadītājs Prof. Dr. Ulrihs Hakenbergs.

Prototips, kura pamatā ir S3 Sedan, ir aprīkots ar jaudīgu piecu cilindru TFSI dzinēju. Šis dzinējs ar turbokompresoru un tiešās iesmidzināšanas sistēmu ir īsts veiksmes stāsts. Kopš 2010. gada tas četras reizes pēc kārtas savā kategorijā ir ieguvis titulu „Starptautiskais gada dzinējs“. Ar 2,5 l TFSI ir aprīkots arī Audi RS Q3. Izstādes automobiļa dzinējs ar darba tilpumu 2480 cm3 attīsta 386 kW (525 ZS) jaudu, bet tā specifiskā jauda ir 155,6 kW (211,7 ZS) uz litru. Tā kopējā masa 1527 kilogrami nozīmē, ka masas un jaudas attiecība ir 2,9 kilogrami/ZS. Maksimālais griezes moments 600 Nm tie sasniegts, kad dzinēja griešanās atrums ir no 2300 lūdz 6000 apgriezieniem minūtē. Ātrumu no 0 līdz 100 km/h Audi A3 Clubsport quattro prototips sasniedz 3,6 sekundēs, un tā maksimālais ātrums ir 310 km/h.

Tik pārsteidzoša veiktspēja ir iespējama, pateicoties vērienīgiem uzlabojumiem. To vidū ir liels turbokompresors ar 1,5 bāru relatīvo spiedienu un uzlabots iekšējais dzesētājs.

Jau piecu cilindru pamatkoncepcija padara to par īpašu dzinēju. Aizdedzes secība 1‑2‑4‑5‑3 piešķir dzinējam pašam savu vienreizējo ritmu, ko A3 Clubsport quattro prototipā izceļ ieplūdes un izplūdes sistēma, kas radīta, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti. TFSI dzinējam raksturīgā skaņa ir spēcīgs rēciens. 2,5 l TFSI dzinējs ir izpelnījies atzinību ne tikai par tā skaņu un tehnoloģiju, bet arī vizuālo izskatu. Prototipa dzinēja pārsegs ir veidots no oglekļa šķiedras (CFRP).

Audi A3 Clubsport quattro ir aprīkots ar septiņu pakāpju S tronic transmisiju ar trīs vārpstu izkārtojumu. Tā garais septītais pārnesums samazina degvielas patēriņu, kā arī attiecīgi pielāgots ir beigu pārnesumskaitlis. Autovadītājs var ļaut dubultā sajūga pārnesumkārbai darboties automātiski D un S režīmā vai mainīt pārnesumus manuāli, izmantojot ātrumpārslēgus pie stūres vai transmisijas sviru. Palaides kontroles funkcija ļauj uzsākt braukšanu ar maksimālu jaudu un kontrolē arī riteņu slīdēšanu.

Visu riteņu piedziņas sistēmas quattro pamatā ir hidraulisks vairāku plākšņu sajūgs aizmugurējā asī, kas ir īpaši pielāgots jaudīgā piecu cilindru dzinēja augstajam griezes momentam. Tāpat kā dzinēja pārvaldības sistēma, tā elektroniskā vadība ir iekļauta Audi drive select dinamiskās vadāmības sistēmā, kas ievērojami palielina gan braukšanas prieku, gan drošību.

Ja autovadītājs vēlas izņemt līkumus sportiskā garā, sajūgs spēj novirzīt daļu griezes momenta no priekšējās uz aizmugurējo asi.

Audi A3 Clubsport quattro prototipa uzlabotā šasija rūpējas par drošu un dinamisku jaudu uz ceļa. Pateicoties McPherson piekares alumīnija detaļām, ir samazināta automobiļa neatsperotā masa. Aizmugurējā piekare ar četriem savienojumiem uztver garenvirziena spēku un šķērsspēku atsevišķi. Stūres statnis un stūres pastiprinātājs ir veidots tā, lai stūres un riteņu pagrieziena attiecība pēc iespējas precīzāk atbilstu stūres pagrieziena leņķim. Turklāt stūres pastiprinātāja darbība pastiprinās atkarībā no braukšanas ātruma.

Salīdzinājumā ar sērijveida automobili Audi S3 Sedan šī modeļa virsbūve ir par 10 milimetriem zemāka. Tam ir arī ļoti spēcīgas atsperes un amortizatori. Visus trīs elementus iespējams noregulēt ar piekares statņiem, lai izstādes automobili varētu pielāgot tam paredzētajam uzdevumam neatkarīgi no tā, vai tas atrodas uz ceļa vai sacīkšu trasē.

“Audi A3” clubsport quattro concept Foto: Publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.