“Toyota” 2017.gadā pārtrauks ražošanu Austrālijā

Japānas autobūves kompānija “Toyota Motor Corp.” pirmdien paziņoja, ka 2017.gada beigās Austrālijā pārtrauks automašīnu ražošanu, tādējādi valsti pametot pēdējam autoražotājam.

Uzņēmums norādīja, ka pēc automašīnu un dzinēju ražošanas pārtraukšanas tiks apdraudētas 3900 darba vietas Altonas ražotnē, Melburnas piepilsētā, kā arī vēl 150 darba vietas atsevišķā dizaina rūpnīcā.

Foto: iAuto.lv

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots iepriekš veica pārrunas ar “Toyota”, cenšoties pārliecināt kompāniju saglabāt rūpnīcu darbību un novērst Austrālijas autoražošanas nozares pilnību sabrukumu.

Šīs ziņas izplatītas vien dažus mēnešus pēc tam, kad ASV autobūves gigants “General Motors” (GM) pavēstīja, ka līdz 2017.gadam Austrālijā slēgs struktūrvienības “Holden” rūpnīcas, darbu zaudējot 2900 cilvēkiem un radot būtisku triecienu valsts autoražošanas nozarei.

Savukārt maijā ASV autobūves uzņēmums “Ford” paziņoja, ka 2016.gadā pārtrauks ražot automašīnas nerentablajās Austrālijas rūpnīcās, likvidējot 1200 darba vietas.

“Toyota” savu lēmumu skaidro ar sīvo konkurenci un Austrālijas dolāra vērtības pieaugumu, kā arī ar prognozēm par automašīnu ražošanas apjoma kritumu valstī.

Uzņēmums automobiļu ražošanu Austrālijā sāka 20.gadsimta 60.gadu sākumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.