2013.gadā pieauguši ar autotransportu pārvadāto kravu apjomi

Pagājušajā gadā kravu pārvadājumu ar autotransportu apjoma pieaugums būs līdz 10%, biznesa portālam “Nozare.lv” skaidro asociācijas “Latvijas auto” prezidents Valdis Trēziņš.

Provizoriskie dati liecinot, ka pieaugums varētu būt no 5% līdz 10%. Kopumā pērno gadu varot vērtēt kā stabilizācijas gadu, kad nedaudz pieauguši pārvadāto kravu apjomi.

Autopārvadātāju finanšu situācija pērn gan esot pasliktinājusies. Pieaudzis ir tirgū iesaistīto mašīnu skaits, taču kravu apjomi nav tik strauji pieauguši, līdz ar to ir asa konkurence un pārvadājumu frakts ir zema. Mašīnu skaits starptautiskajos pārvadājumos pērn esot pieaudzis par aptuveni 1000 mašīnām līdz 13 500 mašīnām.

“Parasti gada beigās pieaug pieprasījums un pārvadājumu cena, taču pērn tā nav noticis. Izdevumi palielinās, frakts cena paliek nemainīga un pat samazinās – ir grūtības,” uzsver Trēziņš.

Kā ziņots, ar autotransportu 2013.gada deviņos mēnešos pārvadāja 45,4 miljonus tonnu kravu, kas ir par 6,1 miljonu tonnu (15,5%) vairāk nekā iepriekšējā gada deviņos mēnešos. Pārvadāto kravu apjoma pieaugumu lielā mērā noteica tādu kravu kā grants, akmens šķembas un smilts un lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu pārvadājumu palielināšanās attiecīgi par 16,7% un 11,4%, kā arī koku un koksnes izstrādājumu pārvadājumu palielināšanās par 17,6%.

Lielāko daļu (83%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma autotransportā transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi pieauga par 5,6 milj. t (17,4%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi palielinājās par 0,5 miljoniem tonnu (7%).

Foto: www.freefoto.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.