Speciāli sagatavots Porsche 911 sasniedz 6,7 kilometru augstumu (+ FOTO)

Vācu autoražotājs Porsche ierakstījis savu vārdu Ginesa rekordu grāmatā, kļūstot par vienīgo automobili pasaulē, kas izdevies uzbraukt līdz 6734 metru augstumam virs jūras līmeņa.

Ceļam uz Čīles vulkāna Ohos del Salado rietumu virsotni Porsche bija sagatavojis divus īpašus 911 ar 350 mm klīrensu, Carrera 4S transmisiju un Klettermaxe portālu asīm. Automašīnām uzstādīja rupja protektora bezceļu riepas, apakšas elementu aizsargus no aramīda, kausveida sporta sēdekļus no oglekļa šķiedras un piecu punktu sporta drošības jostas.  Transmisija tika pārveidota, uzsvaru liekot uz kustību nelielā ātrumā, bet īpaši bīstamām vietām tika paredzēta tālvadība.

Vēl viena īpatnība bija degvielas izvēle, benzīna vietā bākā lejot Porsche Čīles rūpnīcā videi draudzīgā veidā iegūto sintētisko degvielu.

Pēc divu nedēļu ilgas atklimatizēšanās augstkalnu apstākļos, rekorda mēģinājums startēja pagājušajā sestdienā, 2. decembrī. Abas automašīnas sāka ceļu pulksten 3.30 un virsotnē ieradās pulksten 15.58. Sarežģīto apstākļu un attāluma no apdzīvotām vietām dēļ Porsche automobiļos uz virsotni devās arī divi mediķi.

Abām komandām nācās tikt galā ar stindzinošu aukstumu un retināto gaisu, tomēr mērķis tika sasniegts, pārspējot 2020. gada rekordu, kad divi Unimog sasniedza 6694 metru augstumu uz tā paša vulkāna Ohos del Salado rietumu nogāzes.

Foto: Porsche

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.