Līdz ar Somijas pievienošanos ES vairs nevar iebraukt ar auto no Krievijas ar šīs valsts numurzīmēm

Somijas varasiestādes nolēmušas aizliegt valstī iebraukt automašīnām ar Krievijas numurzīmēm, piektdien preses konferencē pavēstīja Somijas ārlietu ministre Elīna Valtonena.

Lēmums stāsies spēkā no sestdienas.

Izņēmums attieksies vienīgi uz Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, kas pastāvīgi dzīvo Krievijā, un viņu ģimenes locekļiem.

Automobiļiem ar Krievijas numurzīmēm, kas jau atrodas Somijā, valsts būs jāpamet sešu mēnešu laikā – līdz 2024.gada 16.martam.

Kas notiks ar automašīnām, kas Somijā atradīsies pēc šī datuma, pagaidām netiek konkretizēts.

Jau vēstīts, ka no otrdienas plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt ES caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Arī Lietuva otrdien paziņoja, ka caur robežkontroles punktiem valstī vairs netiks ielaistas automašīnas ar Krievijas numurzīmēm, bet Igaunijā attiecīgs aizliegums stājās spēkā trešdien plkst.10.

Eiropas Komisija 8.septembrī publicēja skaidrojumus par importu un preču ievešanu no Krievijas. Tajos teikts, ka ir aizliegts ievest personīgās automašīnas un personīgās mantas. Vēlāk Eiropas Komisija paziņoja, ka šim sarakstam ir konsultatīvs raksturs un ES valstīm individuāli jāizlemj, vai noteikt aizliegumus.
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.