Ķīnas elektriskais pikaps Maxus T90 EV ienāk Eiropas tirgū (+ FOTO)

Tukšumu elektriskās piedziņas pikapu segmentā Eiropas tirgū gatavs aizpildīt Ķīnā ražotais Maxus T90 EV. Vācijā to jau var pasūtīt, cena par bāzes modeli – nepilni 55 000 eiro.

Maxus T90 EV jau ir pārstāvēts Norvēģijā, bet tagad tas kļūst pieejams arī citur Eiropā, piemēram, Vācijā. 

Bateriju pikaps ir piemērots visu veidu materiālu pārvadāšanai, ir apveltīts ar 1485 mm garu un 1510 mm platu kravas kasti, bet kravnesība sasniedzot 925 kilogramus. Pateicoties pieļaujamajai vilkšanas jaudai līdz vienai tonnai, Maxus pikapu vajadzības gadījumā var izmantot arī kā vilcēju, piekabinot tam aizmugurē piekabi vai kādu vieglāku treileri.

130 kW (177 ZS) elektromotors piedzen aizmugures riteņus un ar enerģijas krājumu, ko tas uzglabā 8kWh augstsprieguma akumulatorā, veicamais attālums pēc WLTP cikla ir 330 kilometri, pilsētas satiksmē sniedzoties pat līdz 471 kilometram. Vadītāja rīcībā trīs braukšanas režīmi (Normal, Sport, Eco), kas ietekmē to, cik ātri patērēsies strāvas krājumi, ļaujot pārliecināties, cik tas atbilst ražotāja uzrādītajam 28,8 kWh uz 100 km.

Litija dzelzs fosfāta akumulators ātrās uzlādes stacijā tiek uzlādēts no 20 līdz 80 procentiem aptuveni 45 minūtēs, taču to var uzlādēt arī nakts laikā, pieslēdzoties Wallbox trīsfāzu iekārtai.

5,37 m garais pikaps tiek piedāvāts versijā ar piecvietīgo „dubultkabīni”, 17 collu vieglmetāla diskiem un sānu kāpšļiem, LED dienas gaitas gaismas un aizmugurējiem lukturiem, elektriski regulējamiem spoguļiem un kravas kastes grīdas aizsardzību, kas aizsargā plakano virsmu no bojājumiem.

Aizmugures parkošanās palīgierīce un atpakaļgaitas kamera vienkāršo manevrēšanu šaurākās vietās, bbet seši drošības spilveni un avārijas bremžu asistents parūpēsies par drošību pat ļaunākajā gadījumā. Komplektā arī palīgsistēmas gaitas uzsākšanai slīpumā un nobraucot no kalna.

Tam jāpieskaita elektriski regulējami priekšējie sēdekļi ar ādas imitācijas pārvalkiem, elektriski regulējami logi, gaisa kondicionētājs, gaismas un lietus sensori un daudzfunkcionāla stūre. 10,25 collu skārienekrāns darbojas kā centrālais vadības elements, kas papildus DAB+ digitālajam radio ietver arī Bluetooth saskarni un viedtālruņa integrāciju, izmantojot Apple CarPlay vai QD-Link.

Interesanti, ka papildus piecu gadu transportlīdzekļa garantijai līdz 100 000 kilometru garumā, Ķīnas komerctransporta zīmols akumulatoram piešķir līdz astoņiem gadiem jeb 160 000 kilometru garantiju.

Pikapa cena Vācijā ir 54 990 eiro.

Foto: Maxus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.