Jaunais Explorer – Ford krosovers ar Volkswagen gēniem (+ FOTO)

Ford prezentējis krosoveru Explorer, kas izstrādāts Eiropas pircējiem, par pamatu ņemot Volkswagen MEB platformu, ko vācu koncerns izmanto saviem elektriskās piedziņas modeļiem.

Pēc gabarītiem Volkswagen ID.4 tuvais Ford Explorer izceļas ar taisnu priekšpuses paneli, ko grezno Ford emblēma un ieskauj lukturi ar bumeranga tipa dienasgaismām.

Aiz augšā un apakšā  saplacinātās stūres iekārtojies atsevišķs digitālais displejs mērinstrumentiem, bet labajā pusē ir 14,6 collu vertikāli novietots multivides SYNC Move 2 skārienekrāns, kas ir kustīgs, lai tā slīpuma leņķi var pielāgot dažāda auguma vadītāju un pasažieru ērtībām.

Centrālajā tunelī iebūvēta novietne ar dažāda izmēra nodalījumiem un kopējo tilpumu 17 litri, kurā var ievietot, piemēram, portatīvo datoru ar 15 collu displeju. Piecvietīgā krosovera bagāžnieka tilpums ir aptuveni 470 litri.

Elektriskais Explorer aprīkots ar apsildāmiem priekšējiem sēdekļiem (plus masāžas funkcija vadītājam), divu zonu klimata kontroli, bezatslēgas pieeju un “brīvroku režīmā” atveramām bagāžas nodalījuma durvīm. Tas būs pirmais Ford Eiropā, kas aprīkots ar uzlabotu joslu maiņas palīgsistēmu un pilsētai draudzīgu Clear Exit Assist, kas brīdina par velosipēdistu tuvošanos pirms durvju atvēršanas.

Informācija par tehnisko pildījumu Ford pagaidām neizpauž. Zināms vien, ka elektromobilis tiks piedāvāts ar aizmugures piedziņu un priekšpiedziņu, bet tā akumulatoru no 10 līdz 80 procentiem varēs uzlādēt 25 minūtēs. Saskaņā ar dažu mediju ziņām, bāzes variants iegūs 170 zirgspēku motoru un 52 kilovatstundu akumulatoru, kas nodrošinās sniedzamību līdz 351 km attālumam.

Kā alternatīva tiks piedāvāta versija ar 231 zirgspēku dzinēju un 77 kilovatstundu akumulatoru (539 km sniedzamība), bet jaudīgākā versija ar diviem e-motoriem (340 Zs kopējā jauda)  ar vienu uzlādi varēs nobraukt līdz 491 kilometram.

Explorer aptuvenā cena ir zināma: Ķelnē ražoto krosoveru varēs pasūtīt jau 2023. gada beigās par nepilniem 45 000 eiro.  

Foto: Ford

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.