Skotijā izstrādāts elektrisks apvidus auto, kas kalpos 50 gadus (+ FOTO)

Skotijas jaunuzņēmums Munro Vehicles nodemonstrējis elektriskā apvidus auto Munro Mk_1 sērijveida versiju, kas pēc ražotāja teiktā kalpos 50 gadus.

Ražotājs uzsver, ka automašīna paredzēta fermeriem, celtniekiem vai glābēju dienestiem, tādēļ tās konstrukcija ir vienkārša un izturīga. Pamatu veido 5 mm biezs cinkots tērauda rāmis, bet virsbūves paneļi ir no alumīnija. Kustību nodrošina centrā iebūvēts elektromotors ar 299 vai 381 Zs (700 Nm), kas caur sadales kārbu un trim diferenciāļiem piedzen visus četrus riteņus.

Akumulators ir salikts no NMC šūnām, aprīkots ar siltumsūkni un ļauj nobraukt līdz 306 kilometriem vai 16 stundas darboties smagos braukšanas apstākļos.

Piecvietīgais salons iekārtots askētiski, toties tajā ir pietiekoši daudz vietas, slēdžus var pārslēgt arī nenovelkot cimdus, bet paneli un grīdu izmazgāt ar šļūteni. Vēl viena interesanta detaļā – bagāžnieki, kas iebūvēti abos priekšējos spārnos.

Tāpat SUV ir aprīkots ar līdzstrāvas pārveidotājiem dažādu ierīču pieslēgšanai, divām USB-C ligzdām un diviem bezvadu lādētājiem. Būs arī kontaktligzdas tējkannai un mikroviļņu krāsnij, kā arī sešu skaļruņu multimediju audiosistēma, kas atbalsta Apple CarPlay un Android Auto.

Ražotājs norādījis, ka elektriskā visurgājēja klīrenss ir 480 milimetri, uzbraukšanas, nobraukšanas un rampas leņķi ir attiecīgi 84, 51 un 148 grādi, tas apveltīts ar 1000 kg kravnesību un drīkstēs vilkt līdz 3500 kg smagu piekabi.

2023.gadā Munro plāno saražot 50 automašīnas, līdz 2027.gadam to skaitam pieaugot līdz 2500 eksemplāriem. Cena – 49 995 mārciņas.

Foto: Munro Vehicles

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.