Mazā elektropasaule – Volkswagen projekts Grieķijas salā

Volkswagen un Grieķijas valdība uzsākuši realizēt projektu, kas Astipalejas salu pārvērtīs par pilnībā “zaļu” teritoriju.

Pagājušajā gadā Volkswagen vienojās ar Grieķijas valdību par pilotprojektu mazās Astipalejas salas pārveidošanai par “viedo zaļo” salu. Tagad plāns ir sācis īstenoties. Vācu uzņēmums  nodevis salai pirmo elektrisko transportlīdzekļu partiju – ID.4 krosoverus un , uzsākot procesu, kas pilnībā mainīs Egejas jūras salas būtību.

Volkswagen piegādājis elektriskās piedziņas krosoverus ID.4, ko izmantos Astipalejas policija, ostas policija, lidostas administrācija un vietējā pārvalde.

Pašlaik salā ir aptuveni 1300 iedzīvotāju, kuru rīcībā ir aptuveni 1500 automobiļu. Perspektīvā tos visus plānots samainīt pret videi draudzīgiem spēkratiem, kuru iegādi stimulēs, piedāvājot subsīdijas vietējiem iedzīvotājiem.  Turklāt salā tiks uzsākti elektroautomobiļu koplietošanas pakalpojumi un tiks uzbūvētas 230 Elli uzlādes stacijas.

Nākotnē elektrību salā ražos galvenokārt no saules enerģijas. Pirmajā posmā līdz 2023. gadam tiks uzbūvēta saules elektrostacija ar 3 megavatu jaudu. Tas nozīmē, ka 100% elektrisko transportlīdzekļu un līdz pat 60% visas salas varēs apgādāt ar zaļo elektrību.

Jaunajā enerģijas sistēmā tiks iekļauts akumulators ar 7 megavatstundu (MWh) jaudu, kas spēs uzkrāt enerģiju, līdzsvarot tīklu un pēc iespējas labāk izmantot saules enerģijas potenciālu. Otrajā posmā atjaunojamās enerģijas īpatsvars tiks paplašināts, lai līdz 2026. gadam un tālākā nākotnē nosegtu vairāk nekā 80 procentus no elektroenerģijas pieprasījuma.

Volkswagen un Grieķijas valdība šajā projektā iegulda 10 miljonus eiro. Pārveidošanu pilnībā plānots pabeigt līdz 2026. gadam.

Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *