No 47 540 eiro – Mercedes-Benz iepazīstina ar elektrisko krosoveru EQA (+ FOTO)

Jaunais krosovers ir iekšdedzes dzinēju modeļa GLA pilnībā elektriskais radinieks. Vācijas tirgū tas maksās vismaz 47 540 eiro.

Mercedes EQA pamatā ir jau pieminētais GLA. Arī izskatā abi līdzīgi, elektriskajam modelim atšķiroties galvenokārt ar slēgto radiatora resti un mazliet savādākas formas lukturiem. No aizmugures elektrisko versiju visvieglāk atpazīt pēc kopā savienotajiem lukturiem.

Mercedes EQA komplektēts ar īpaša dizaina riteņu diskiem, ciparu mērinstrumentiem, MBUX multimedijiem un viedo navigācijas sistēmu, kas veido maršrutus atkarībā no automašīnas uzlādes līmeņa un uzlādes staciju klātbūtnes ceļā, kā arī ņemot vērā laika apstākļus un autobraucēja braukšanas stilu. Elektronisko palīgu klāstā joslu uzturētājs, avārijas bremzēšanas funkcija, gājēju atpazīšanas funkcija un autostāvvietā novietošanas palīgs.

Sākotnēji elektriskā automašīna tiks piedāvāta versijā EQA 250 ar 190 zirgspēku elektromotoru. Šāda versija ar priekšējo riteņu piedziņu līdz simtam paātrinās 8,9 sekundēs, var sasniegt 160 km/h un ar pilnībā uzlādētu akumulatoru nobrauc līdz 426 km. Izmantojot ātrās uzlādes sistēmu, bateriju līdz 80 procentiem uzlādē 30 minūtēs.

Vēlāk automašīna saņems arī pilnpiedziņas modifikāciju ar diviem elektromotoriem. Šīs versijas jauda sasniegs 280 Zs.

Vācu mediji atzīmē, ka pašlaik kompaktā krosovera pircēji pircējs var izvēlēties GLA 250 – versiju ar 224 Zs benzīna motoru, GLA 250 e – Plug-in hibrīdu, kas 70 km nobrauc ar elektrību, kā arī elektrisko EQA, kas aprakstīts augstāk.

Interesanti, ka krosovera benzīna versija sver 1540 kg, hibrīds – 1775 kg, bet elektriskais modelis – 2040 kg (gandrīz vai S-klases parametri). Pirmajā gadījumā bagāžnieka tilpums ir 435, otrā – 385, trešā – 340 litri.

Nākotnē gaidāmi arī citi Mercedes elektriskās saimes EQ produkti – krosovers EQB, sedani EQS un EQE.  

Foto: Publicitātes attēls

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.