“Latvenergo”: Bez atsevišķu atbalsta iniciatīvu ieviešanas Latvijā 2030.gadā būs ap 36 500 elektroauto

Bez atsevišķu atbalsta iniciatīvu ieviešanas elektroauto iegādei Latvijā 2030.gadā būs ap 36 500 elektrisku automašīnu, AS “Latvenergo” prognozi trešdien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Tautsaimniecības komitejas sēdē izklāstīja uzņēmuma Elektrotransporta uzlādes tīkla attīstītājs Ansis Valdovskis.

Viņš norādīja, ka, pēc “Latvenergo” prognozēm, par lūzuma punktu elektroauto iegādei Latvijā varēs uzskatīt 2024.gadu, kad paredzams, ka iekšdedzes auto un elektroauto cenas tirgū jau būs samērā līdzvērtīgas, kas pircējiem videi draudzīgā tipa automašīnas padarīs pievilcīgākas.

Vienlaikus Valdovskis pauda, ka “Latvenergo” strādā pie kompānijas tirdzniecības zīmola “Elektrum” publiskās uzlādes staciju izveides – 2019.gadā klientiem bija pieejamas septiņas pieslēgvietas, 2020.gadā – 36 pieslēgvietas, šī gada beigās paredzēts nodrošināt apmēram 84 pieslēgvietas, bet līdz 2022.gada beigām – 200 pieslēgvietas.

Tāpat Elektrotransporta uzlādes tīkla attīstītājs norādīja, ka Latvijā elektroauto uzlādes staciju infrastruktūru izbūvē pašlaik tiek izmantoti divi principi – Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ievieš Latvijas elektroautomobiļu ātrās uzlādes tīklu “e-mobi”, kas ir uz vispārēju pārklājumu orientēta un tiek izvietota uzlāde stacijas ik pēc 50 kilometriem, bet “Latvenergo” savu uzlādes staciju vietu izvēlē balstās uz pieprasījumu orientētu pieeju.

Valdovskis atzīmēja, ka kopumā līdz 2025.gadam Latvijā būtu nepieciešamas vismaz 1000 publiskās uzlādes vietas. Eiropā pašlaik ir 200 000 publisko uzlādes punktu, bet līdz 2025.gadam šo skaitu plānots palielināt līdz miljonam.

“Latvenergo” pārstāvis, atsaucoties uz CSDD statistiku, norādīja, ka šā gada 1.janvārī Latvijā kopumā reģistrētas 1240 elektroautomašīnas, tostarp 263 “BMW I3”, 171 “Volkswagen e-up!”, 155 “Nissan Leaf” un 118 “Renault Zoe”, kas ir četri populārākie elektroautomobiļu modeļi Latvijā.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.
 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.