Amazon preču piegādes busiņi sāk kursēt; cilvēkus tracina to radītais troksnis (+ VIDEO)

ASV tirdzniecības platforma Amazon sāk izmantot Rivian izstrādātos elektriskos preču piegādes busiņus, kas aizstās Mercedes-Benz Sprinter. Taču – uzņēmumam jau pienākušas pirmās sūdzības.

Amazon ir pasūtījis 100 000 preču piegādes transportlīdzekļus, ko izstrādājis elektrisko automobiļu ražotājs Rivian. Pirmie busiņi tikko uzsākuši kursēt Losandželosas apkaimē, taču iedzīvotāji jau steidz sūdzēties par nepatīkamo troksni, ko izplata automobiļa Acoustic Vehicle Alerting System (AVAS) – skaņas ģenerēšanas sistēma, kam jābrīdina gājēji un velosipēdisti par elektriskā transportlīdzekļa tuvošanos.

Vieniem tā atgādina nebeidzamu Microsoft Windows startēšanos, citiem – NLO pacelšanos, vēl kādam – skaņu no šausmu filmas.

Jādomā, ka ar skaņas ģeneratoru inženieri tiks skaidrībā, bet citādi Rivian-Amazon piegādes auto ir tikai plusi – tas ir kluss, videi draudzīgs, zems, ietilpīgs un vienkārši vadāms, turklāt busiņa vadītājs var viegli iekāpt gan pa vienām, gan otrām durvīm, kas piegādes dienesta darbiniekiem ir sevišķi svarīgi.

Atgādināsim, ka Amazon ir apņēmies visu savu autoparku nomainīt pret elektriskajiem transportlīdzekļiem līdz 2030.gadam.    

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.