Tesla uzsāk krosovera Model Y pārdošanu Ķīnā un pazemina cenas par 30 procentiem

ASV elektroautomobiļu ražotājs Tesla uzsācis krosovera Model Y pārdošanu Ķīnā, turklāt jaunie automobiļi būs krietni lētāki nekā ziņots iepriekš.

 Saskaņā ar Reuters informāciju Model Y piegādes klientiem sāksies jau šomēnes. Elektriskie krosoveri tiks piegādāti no Tesla Šanhajas Gigafactory, kas savus apgriezienus tikai uzņem un šogad plāno saražoto automobiļu daudzumu trīskāršot, sasniedzot 550 000 eksemplārus gadā.

250 000 vienību no šī skaita būs Model Y, kas līdz ar pārdošanas startu tiek piedāvāts par krietni izdevīgāku cenu radot konkurenci vietējiem līdzīgas produkcijas ražotājiem  NIO un Xpeng.

Blogeri no Ray4Tesla vēsta, ka Model Y pilnpiedziņas versija Ķīnas tirgū tagad maksā vien 42 760 eiro, bet jaudīgais Performance variants – 46 530 eiro. Tas ir par trešdaļu lētāk nekā tika ziņots agrāk, kad presē vīdēja skaitļi 61 400 un 67 300 eiro. Arī „ilgspēlējošais” variants Maximal ar gaitas rezervi 505 km būšot 7000 eiro lētāks. Eiropā par šādu cenu var tikai sapņot, jo, piemēram, Vācijā Tesla Model Y Performance cena ir 65 620 eiro.

Kopš pērnā gada oktobra Ķīnā pieejams modernizētais Tesla Molel 3. Arī šis modelis nokrities cenā par 5000 eiro un stāsta, ka Tesla dīleru centri knapi spējot apstrādāt pieprasījumus.   

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.