BMW hibrīdautomobiļi var aizdegties

Vairāk nekā 26 000 BMW un Mini automobiļu ar hibrīdiekārtām nāksies iegriezties servisos, lai novērstu defektu, kas var novest pie īssavienojuma.

BMW paziņojis, ka visā pasaulē atsauks 26,7 tūkstošus automobiļu ar hibrīdiekārtām. Atsaukums skars krosoverus X1, X2, X3 un X5, 3.,5. un 7.sērijas sedanus, kā arī 2.sērijas Active Tourer minivenus, kas izlaisti no 2020.gada 20.janvāra līdz 18.septembrim. Tas pats attiecas arī uz līdzīgas konstrukcijas MINI Countryman krosoveriem.

Visu minēto automobiļu problēmas saistītas ar kāda piegādātāja ražotajiem akumulatoriem – izrādās, ka caur uzlādes moduļa siltuma noņemšanas vārstu akumulatorā var iekļūt mitrums, kas var novest pie īssavienojuma un aizdegšanās.  

Ar līdzīgām problēmām iepriekš bija saskāries Ford, kas savus uzlādējamos Kuga hibrīdus aprīko ar tā paša piegādātāja akumulatoriem. Zināms par vismaz četriem īssavienojuma gadījumiem, kuru dēļ amerikāņu zīmols ir atsaucis šī modeļa krosoverus.

Iepriekš tika ziņots, ka apdraudēti vairāk nekā 20,8 tūkstoši Kuga eksemplāru, kas tika saražoti Ford Spānijas rūpnīcā līdz 2020. gada 26. jūnijam. Dīleri pārtrauca šīs modifikācijas pārdošanu, bet īpašniekiem, kuri jau bija paguvuši iegādāties uzlādējamo hibrīdu, tika ieteikts to nepievienot pie uzlādes iekārtas, kamēr defekts nav novērsts.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.