BMW uzskata, ka ar benzīnu un dīzeli brauksim vēl 30 gadus

Neraugoties uz vispārējo aizraušanoa ar hibrīda un elektriskajiem dzinējiem, BMW uzskata, ka ar benzīnu un dīzeļdegvielu darbināmi motori kalpos vēl vismaz 20-30 gadus. Tiesa, no dažiem agregātiem bavārieši šķirsies ātrāk.

Tāpat kā citi auto ražotāji, arī BMW arvien vairāk uzmanības velta alternatīvo degvielas veidu dzinēju izstrādei, tajā pašā laikā nesteidzoties atteikties no iekšdedzes motoriem. Bavārieši uzskata, ka pāreja uz elektrisko piedziņu nevar notikt “dažu stundu laikā”, tādēļ skaļu paziņojumu par iekšdedzes dzinēju izslēgšanu no piedāvājuma nav. Vēl vairāk – vācu concerns uzskata, ka tie paliks ierindā un kalpos cilvēcei vēl vismaz divas, trīs desmitgades.

Intervijā Automotive News Europe žurnālistiem BMW pētījumu un attīstības centra vadītājs Klauss Frēlihs uzsvēris, ka dīzeļdzinēji tiks ražoti vēl 20 gadus, bet benzīna dzinēji – 30.

No dažiem agregātiem gan BMW šķirsies agrāk un dažādu iemeslu dēļ nežēlastībā krīt gan dīzelis ar četrām turbīnām, gan varenais V12 benzīna motors.

2021.gadā BMW plāno prezentēt modernizēto CLAR platformu, kas paredzēta s uzlādējamiem hibrīdiem ar elektromotoru un akumulatoru, kas nodrošina gaitas rezervi ptuveni 120 kilometru attālumā. Turklāt nākamie BMW modeļi, kas taps uz šīs platformas, saņems lielākas ietilpības degvielas tvertni, kas nodrošinās lielāku nobraucamo attālumu tad, kad strāvas krājumi būs izsīkuši.

BMW V12 motors Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.