Amerikāņi izgatavo 360 Zs apvidnieku ar elektropiedziņu (+ foto)

ASV kompānija “Bollinger” izstrādājusi savu pirmo modeli – elektriskās piedziņas modeli “B1”, ko paši dēvē par pasaulē pirmo pilnībā elektriskās piedziņas pilnpiedziņas apvidus auto.

“Bollinger B1” apveltīts ar sekojošiem izmēriem: garums 3810 mm, platums 1910 mm, augstums 1854 mm. Automobilim ir ideāls svara sadalījums starp asīm (50:50) un 1750 kg pašmasa. Pie dizaina projekta autori nav sevišķi daudz piedomājuši, izvēloties kluča formas, no gludiem paneļiem veidotu eksterjeru ar līdzenu grīdu salonā. Pie plusiem var minēt arī visai augsto klīrensu (elektroniski regulējams 250-500 mm diapazonā) un līdzeno apakšu, kas nodrošina sekmīgu darbošanos bezceļu vidē, kā arī īpatnējo risinājumu ar “caurumu” priekšējā panelī, kas ļauj pārvadāt garus priekšmetus pie salīdzinoši nelieliem gabarītiem.

Interesanti, ka “B1” var salīdzinoši viegli pārvērst par pikapu: šim nolūkam jānomontē jumta aizmugures daļa un abi aizmugures sēdekļi un darba zirdziņš gatavs.

Ražotāja dati liecina, ka “Bollinger B1” komplektēts ar elektromotoru, kas attīsta 360 Zs jaudu un 640 Nm griezes momentu. No vietas līdz simtam elektriskās piedziņas apvidnieks var paātrināties 4,5 sekundēs, bet maksimālais ātrums pārsniedz 200 km/h.

Pircējam tiks piedāvāta versija ar 60 vai 100 kilovatstundu bateriju, kas nodrošinās gaitas rezervi attiecīgi 190 vai 320 km. Pirmajā gadījumā akumulatoru uzlādei vajadzēs atlicināt 7, otrā – 12 stundas, taču, ja tiek izmantota ātrās uzlādēšanas iekārta pie „štepseļa” vajadzēs pavadīt vien 45 vai 75 minūtes.  

Savā pirmā modeļa cenu amerikāņu kompānija nenosauc, taču uzsver, ka ražošanai jāsākas tuvāko 19 mēnešu laikā.

Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.