Ford TT modeli 100 gadi! (+ foto)

Šajā dienā pirms 100 gadiem Ford laida klajā progresīvo Model TT, kas bija pirmsākums mūsdienu minivenam

Jūs noteikti esat dzirdējuši par leģendāro Ford Model T, kas ieguva pasaules slavu. Bet kā ar Model TT? Lai arī tas nav tik slavens, arī šim modelim bija liela ietekme, jo tas bija priekštecis mūsdienu minivenam un pikapam, tostarp Transit.

Pirmo reizi pirms 100 gadiem klajā laistais Model TT bija Ford pirmais speciāli radītais 1 tonnas minivens. Īpašnieki varēja pielāgot šasiju, izvēloties kravas platformu, lai pārvadātu jebko no vēstulēm līdz pat degvielai. Lai arī sākotnēji tas tikai laists klajā ASV, daudzi modeļa eksemplāri patiesībā tika būvēti Eiropā — Apvienotās Karalistes pilsētā Mančestrā.

Model TT bija garāks un izturīgāks nekā Model T, un tā salonā bija vieta autovadītājam un vienam pasažierim. Dzinējs tika iedarbināts ar palaišanas kloķi automobiļa priekšpusē. Līdzenākam braucienam klienti varēja izvēlēties modernas ar gaisu pildītas aizmugurējās riepas cietas gumijas vietā. Šobrīd Ford piedāvā Eiropā pārdotāko komerciālo transportlīdzekļu klāstu, kas aptver tādus modeļus kā Transit, Transit Custom, Transit Connect, Transit Courier un Ranger pikaps *

„Apbrīnojami, ka, lai arī mūsdienu miniveni ne tuvu nelīdzinās Model TT, būtībā tie dara to pašu darbu, kam tie bija paredzēti pirms 100 gadiem — piedāvā daudzpusīgas iespējas turpināt uzņēmējdarbībai virzīties uz priekšu,” uzskata Ford of Europe Komerciālo transportlīdzekļu nodaļas ģenerāldirektors Hanss Šeps.

Foto: Publicitātes attēls

Dalies:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.