Vācija – ielu sacīkstes beidzas ar nevainīga cilvēka nāvi un mūža ieslodzījumu strītreiseriem

Berlīnes tiesa piespriedusi mūža ieslodzījumu diviem nelegālo ātruma sacīkšu dalībniekiem, kuru vainas dēļ dzīvību zaudēja 69 gadus vecs autovadītājs.

2016.gada 1.februāris, plkst. 0:40. 25 un 28 gadus vecie autovadītāji Hamdi H. Un Marvin N. pēc pasēdēšanas bārā Berlīnes City West rajonā vienojas par ātruma sacensībām naksnīgajās ielās. Viņi sēstas savos spēkratos – Audi A6 TDI un Mercedes AMG CLA45 – un spiež gāzi grīdā. 11 krustojumus, no kuriem lielākā daļa tobrīd rāda sarkano signālu, viņi šķērso bez problēmām, taču tad nāk divpadsmitais. Arī tur deg aizliedzošais signāls, taču Hamdi H. Audi jau ir sasniedzis 160-170 km/h, kamēr Mercedes – 138 km/h. Kad no šķērsielas, degot zaļajam signālam ar savu Jeep izgriežas 69 gadus vecais pensionārs Michael W., nekas vairs nav glābjams. Audi pilnā sparā ietriecas Jeep sānos, pēc kura tas tiek stumts 72 metrus. Jeep vadītājs ir beigts uz vietas, Mercedes pasažiere (22) ar ievainojumiem un šoka stāvoklī nogādāta slimnīcā un arī abi sacīkšu dalībnieki gūst vieglus ievainojumus.

Gadu vēlāk notiek tiesas process, kurā nelegālo ātrumsacīkšu dalībniekiem izvirza apsūdzību par slepkavību.

Šodien kļuvis zināms spriedums, kas abiem jaunajiem cilvēkiem ir satriecošs – mūža ieslodzījums cietumā un autovadītāja apliecības konfiskācija uz mūžu.

Aizstāvība spriedumu pārsūdzēs.

Vācu mediji atzīmē, ka šī ir pirmā reize, kad nelegālo ielu sacensību dalībnieks tiek apsūdzēts par slepkavību un saņem tik bargu sodu, jo līdz šim par līdzīgu nodarījumu ticis piespriests maksimāli piecu gadu ieslodzījums.

Par bargākiem sodiem likumdevējs izlēma 2016.gada rudenī, bet līdz tam, ja nelegālajās sacīkstēs nekas dramatisks nenotika, pārkāpējs varēja tik cauri salīdzinoši viegli – ar 400 eiro naudas sodu un apliecības zaudēšanu uz trim mēnešiem.

Foto: Ekrānšāviņš no vācu medijiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.