“BMW” automobiļi ir kā radīti Holivudas grāvējiem (+ video; foto)

No inscenētiem trikiem līdz pavisam taustāmai realitātei – leģendāras filmas ar BMW piedalīšanos

Filmas un automašīnas sader kopā kā podiņš ar vāciņu – elpu aizraujoša pakaļdzīšanās aina, tāls ceļojums vai vienkārši varoņu stila elements – gluži tāpat kā aktieri arī spēkrati uz lielā ekrāna rāda, ko prot, un kļūst par sava laika ikonām, stāsta “Inchcape Motors Latvia” BMW Tirdzniecības vadītāja Kristīne Nesaule.

Iedomājieties – kas būtu Džeimss Bonds bez sava auto? Patvēries no vajātājiem, panācis pretinieku un izglābis kārtējo skaistuli – tas viss pateicoties spēkratam ar brīnumainām tehnoloģijām! Arī BMW var lepoties ar vairākām leģendārām  filmu ainām, piebilst Nesaule.

“Atpakaļ nākotnē 2” (1988)
Ja jūs esat redzējuši “Atpakaļ nākotnē” triloģiju, jūs noteikti atceraties, kad Mārtijs Makflaijs un Doks Brauns ieradās 2015.gada 21.oktobrī no 1985. gada, pasaule bija krasi mainījusies. Automašīnas lidoja, dīvaini ģērbušies jaunieši “skeitoja” ar lidojošiem skeitbordiem, kurpju šņores pašas sasējās un kinoteātros rādīja “Žokļus 19”. Pat klasiskie autiņi bija mainījušies.

Šis 1976.gada BMW 635CSi kabriolets filmā piederēja Grifam Tanenam, Mārtija Makflaija pretinieka, Bifa Tanena, ļaunajam mazdēlam. Pateicoties “nākotnes tehnoloģijām”, arī šī sešu cilindru dzinēja automašīna ar manuālo pārnesuma kārbu prata lidot. Filmā, protams. Reālajā dzīvē tā 2004. gadā tika restaurēta, bet leģendārajā 2015.gada 21.oktobrī nodota izsolei un pārdota par 27 500 ASV dolāriem.

“Pakaļdzīšanās” (1994)
Par bankas aplaupīšanu nepatiesi apvainotais Džeks Hammonts (Čārlijs Šīns) ir izbēdzis no cietumsargiem, taču, kad viņu atpazīst, krīt panikā un ar šokolādes batoniņu kabatā nolaupa miljonāra meitu Natāliju (Kristija Svansone). Un pakaļdzīšanās var sākties!

Traucoties pa šosejām koši sarkanajā 1993.gada E36 325iS Coupe abi varoņi paspēj gan iepazīties, gan iemīlēties, gan arī pamīlēties. Un kāpēc gan ne – uzlabotais BMW ar 2,5 litru dzinēju, smalku siluetu un uzlabotu interjeru noteikti rada īsto noskaņu, ja neskaita pakaļdzīšanos.

“Džeimss Bonds. Rītdiena nemirst.” (1997)

Otrā Pīrsa Brosnana filma Džeimsa Bonda ādā pārsteidz ar vienu no iespaidīgākajām Bonda mašīnām tehnoloģiju ziņā – BMW 750iL ar ložu necaurlaidīgiem stikliem, elektriskiem rokturiem, asaru gāzi, dzelkšņu izmetēju un jumtā iebūvētām raķetēm. Un pašu iespaidīgāko – iespēju vadīt automašīnu attālināti ar skārienjūtīga telefona palīdzību, tādejādi dažās niansēs paredzot mūsdienu BMW 7.sērijas tehnoloģijas.

Filmējot ainas Vācijā, tika izmantotas septiņpadsmit BMW automašīnas vien. Četras tika pielāgotas tā, lai izskatītos, ka neviens tās nevada – vadītāja vieta ar nelielu stūri tika ierīkota automašīnas aizmugurē. Video monitori tika piestiprināti pie kamerām, kas bija paslēptas sānu spoguļos un vējstikla augšpusē. Vēl trīs BMW automašīnas tika izmantotas kā rezerve šim pašam nolūkam. Viena tika aprīkota ar īpašu cimdu nodalījumu, kurā paslēpts seifs, un paredzēta tikai šai ainai. Citas jumts tika aprīkots ar raķetēm pakaļdzīšanās galvenajai ainai. Pārējās tika izmantotas kā rezerve.

Kurjers (2002)
Ātrs, precīzs, vienmēr piesprādzējas un uzvalkā. “Kurjers” ar Džeisonu Stethemu galvenajā lomā iepriecina ar ne vienu vien auto triku, taču BMW lidojums un perfekta piezemēšanās uz autofurgona viennozīmīgi ir episkākais.

“BMW 735i” bija pirmā Frenka Mārtina automašīna. Īpaši šai filmai 322 ZS jaudas auto ar V-12 dzinēju tika aprīkota ar sešu ātrumu manuālo pārnesumu kārbu, lai nodrošinātu lielāku spriedzi pakaļdzīšanās ainās. Kopā filmēšanai tika izmantotas tikai trīs automašīnas, no kurām divas gan tika pilnībā iznīcinātas, bet pēdējā – visai nopietni bojāta.

“Taksis” (2004)
Pēc aiziešanas no populārā etīžu komēdijseriāla “Sestdienas vakara tiešraide” šī ir pirmā Džimija Falona lielā ekrāna filma Kopā ar Kvīnu Latifu, kura tēlo ekstrēmu takša vadītāju, viņš cenšas atrisināt vairāku banku aplaupīšanas. Kā izrādās noziedznieces ir skaistas modeles, bet viņu līderi tēlo Žizele Bundhena.

Daiļavas par saviem braucamajiem ir izvēlējušās 2002.gada BMW M3 (E46) ar sešu cilindru dzinēju un 333 ZS jaudu, kas spēj attīstīt ātrumu no 0 līdz 60km/h vien 5,1 sekundēs. Un, gluži kā BMW reklāmas sauklis “Iepazīstiniet savu sirdi ar savu kaklu”, arī šīs filmas epizode, kurā taksis brauc starp diviem BMW – no viena ir jāpārņem ķīlniece, bet otram jāatdod nauda – ir sirdspukstus paātrinoša.

“Neiespējamā misija. Rēgu protokols.” (2011)
Kāpēc triki izskatās tik īsti? Jo tie ir īsti! Īpaši Toma Krūza. Viņa asins stindzinošo ielaušanos Centrālās izlūkošanas pārvaldes ēkā vai bezbailīgo klinšu kāpšanu atceras visi. Arī “Rēgu protokolā” Toms veica vairākus trikus, piemēram, pavizinājās uz BMW X3 motora pārsega. Tuksneša klātesamībai nav jēgas, ja netiek uzrīkota kārtīga tuksneša vētra.

Pakaļdzīšanās sākas, varoņiem dodoties vētrā, un attīstās par gluži vai adatas meklēšanu smilšu kaudzē, uzticoties vien automašīnai un tehnoloģijām.

Starp citu, šā auto pēctecis ir spēcīgais un ērtais BMW X3 20i un xDrive 20i, ar kuru ikviens pats tieši tagad var izmēģināt filmas cienīgu “Wooow” izbraucienu un iegūt savā īpašumā. Savukārt “Rēgu protokolā” izmantotais X3 atpūšas BMW muzejā Minhenē, nemainīgi apklāts ar tām pašām Dubaijas tuksneša smiltīm un, iespējams, pāris Toma sviedru lāsēm no filmēšanas.

 

“Neiespējamā misija. Slepenā nācija.” (2015)
Toms Krūzs ir ne vien lielisks kaskadieris, bet arī izslavēts kā izcils autobraucējs. Daudzus trikus viņš veic pats, taču, filmējot “Neiespējamās misija” pirmspēdējo daļu “Slepenā nācija”, Krūzs savu kolēģi Saimonu Pegu pārbiedēja ne pa jokam. Saimonam pirms tam nebija nācies braukt pa šaurām ieliņām tik lielā ātrumā, savukārt filmas režisors Kristofers Makvarijs atklāja, ka šai epizodei izmantoti divi 5.paaudzes BMW M3 sporta auto, kurus Tomam tā arī neesot izdevies “nokaut” mašīnas izcilās izturības dēļ.

BMW Foto: Publicitātes attēls

BMW

BMW

BMW

Foto: Ekrānšāviņš no youtube.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.