Nāk klajā “Tesla” autopilota versija 8.0 – vadītājs atpūšas (+ video)

ASV elektromobiļu ražotājs “Tesla Motors” izstrādājis autonomās braukšanas tehnoloģijas programmnodrošinājuma atjauninājumus krosoveram “Model X” un sedana “Model S” modernizētajai modifikācijai.

“Youtube.com” publicētais  video ļauj noprast, ka darba vadītājam paliek arvien mazāk – “Tesla” autopilota jaunākā versija veiksmīgi tiek galā ar līkumotu šoseju un satiksmi apdzīvotās vietās, nebaidās turpināt kustību nelielā miglā, atpazīst un izpilda ceļazīmju norādes, palaiž gājējus un vienreiz pat pārcenšas, nobremzējot pirms divām meitenēm, kas skrien pa ceļa nomali. Sasniedzot mērķi, “Tesla” apstājas un bez vadītāja kabīnē, patstāvīgi noparkojas brīvā stāvvietā.

Zināms, ka jaunākajā versijā “Tesla” autopilota sistēma izmanto astoņas modernizētas video kameras un 12 ultraskaņas sensorus. Atjaunināto palīgu skaitā ir sistēma, kas brīdina par sadursmi ar priekšā braucošo transportlīdzekli, uzlabots multimediju sistēmas ekrāns, optimizēta navigācijas sistēma un karšu materiāls, uzlabota balss vadība, modernāka bremžu enerģijas rekuperācijas sistēma, distances uzturēšanas sistēma ar aktīvo joslas uzturēšanas palīgu. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.