Volkswagen prototips BUDD-e fascinē Ķīnu

2016. gada Starptautiskās plaša patēriņa elektronikas preču izstādes (CES) auto BUDD-e kā e-mobilitātes vēstnesis ir devies tūrē pa Ķīnu.

Ar šo prototipu Volkswagen Ķīnas autobraucējiem vietējās kopienās prezentē nākamās paaudzes elektromobiļus. Bezizmešu minivens savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja janvārī CES Lasvegasā. Kopš tā laika automobilis ceļo apkārt pasaulei kā jaunas paaudze elektromobiļu priekštecis.

Ķīniešus fascinē šis Volkswagen, kas vizuāli atgādina leģendāro Bulli un tādējādi veido saikni starp zīmola pirmsākumiem un nākotni. BUDD-e ir pirmais Volkswagen, kas balstīts uz jauno modulāro elektromobiļu būvniecības sistēmu MEB. MEB modeļi – jaudīgi elektromobiļi ar mūsdienu benzīna dzinēja līdzinieku nobraucamo attālumu – tiks laisti klajā, tuvojoties 2020. gadam. Runājot par 2016. gada CES automobili, tā nobraucamais attālums ir 533 kilometri.

Ķīnā cilvēki ir ļoti atvērti attiecībā uz braukšanu ar elektromobiļiem. Līdz ar to vides apstākļus lielajās pilsētās nākotnē var ievērojami uzlabot ar tādiem izstrādājumiem kā elektriskās piedziņas transportlīdzekļi, kas nerada izmešus. Valsts un lielākās pašvaldības veicina braukšanu ar elektromobiļiem, veicot dažādus pasākumus. Viens piemērs: tādās lielpilsētās kā Pekina (21,5 miljoni iedzīvotāju, trešā lielākā pilsēta pasaulē) vai Šanhaja (24 miljoni iedzīvotāju, lielākā pilsēta pasaulē) no jauna izdotu transportlīdzekļu reģistrācijas numuri tiek ierobežoti, taču bez reģistrācijas numura nav iespējams licencēt jaunu transportlīdzekli. Tādēļ gaidas ir ļoti ilgas. Tajā pašā laikā tie, kuri iegādājas modeļus ar hibrīdpiedziņu, elektrisko piedziņu vai ūdeņraža piedziņu, kārotos reģistrācijas numurus saņem ievērojami ātrāk. Vienīgais nosacījums: transportlīdzekļiem, kurus dēvē par jaunās enerģijas transportlīdzekļiem (JET), ir jābūt vietējā ražojuma.

Volkswagen ar pilnu jaudu koncentrējas uz pilnībā un daļēji elektriski vadāmu transportlīdzekļu izstrādi. Līdz 2020. gadam Ķīnas tirgū tiks laisti klajā septiņi jauni elektriskās un hibrīdpiedziņas modeļi, kurus arī ražos Ķīnā. Šajā ziņā BUDD-e patiešām kļūst par jauna veida progresīvas mobilitātes vēstnesi. Un fascinējoša šeit ir ne tikai piedziņas sistēma, bet arī jaunā vadības un informācijas koncepcija ar balsi, skārieniem un žestiem, kā arī liels attēlojums.

 

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.