Izmēros mazu “Volvo” nebūs

Zviedrijas autobūves kompānija “Volvo” neplāno izstrādāt modeļus, kas mazāki par 40.sēriju, atsaucoties uz “Volvo” kompānijas vadības sniegto informāciju, vēsta rakstošie mediji.

Līdz šim mazākais “Volvo” bija hečbeks “C30”, kas bija salīdzinoši veiksmīgs – statistikas dati liecina, ka septiņu gadu laikā (2006. – 2013.gads) no konveijera nobraukuši 200 000 eksemplāru. Neraugoties uz to, ka mazie Premium segmenta automobiļi atsevišķos tirgos ir samērā labi pieprasīti, “Volvo” neplāno atsākt to ražošanu.

Kompānijas vadītājs Hakans Samuelsons uzsvēris, ka uzņēmums koncentrē uzmanību uz modeļiem, kas pieprasīti visā pasaulē. “Protams, mēs varētu samazināt CMA platformu, taču tāds jautājums pat nav izskatīts,” skaidro Samuelsons, jo šobrīd mazo automobiļu segmentā naudu grūti nopelnīt.

CMA (Compact Modular Architecture) platforma būs pamatā “Volvo” kompakto automobiļu saimē, kas apvienos hečbeku, sedanu un universālu. Starp citu, pirmo divu pārstāvji prototipi – 40.1 un 40.2 nesen tika parādīti Gēteborgā.

“Volvo 40.1” ir 300 ZS jaudīgs hibrīda krosovers, kas apvieno 1,5 litru trīscilindru turbo motoru pie priekšējās ass, elektromotoru un septiņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu ar diviem sajūgiem.

Savukārt otrs prototips – “40.2” – demonstrē, kāds jau tuvākajā nākotnē varētu izskatīties “V40” pēctecis. “40.2” komplektēts ar elektromotoru un bateriju, kas var nodrošināt distanci aptuveni 350 km.

Viens no “Volvo” jaunumiem gaidāms 2017.gadā. Tas būs krosovers “XC40”, ko ražos Beļģijas pilsētā Ģentē. 

Volvo 40.1 Concept Foto: Publicitātes attēls

Volvo 40.2 Concept

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.