“BMW Vision Next 100” – nākotnē ar atslēdzamu autopilotu (+ video; foto)

“BMW” nodemonstrējis 100 gadu jubilejai veltītu konceptu “BMW Vision Next 100”, ielūkojoties nākotnē, kas visticamāk, ir tuvāk nekā mēs domājam.

“BMW” jubilejas koncepts ir 4,90 m garš un atgādina sportiskas kupejas un sedana apvienojumu. Izcilais aerodinamikas koeficients (0,18) panākts nosedzot riteņus ar virsbūvi, bet brīžos, kad tiem nepieciešama pagriezties, riteņu arku kustīgie elementi pastiepjas, dodot riteņiem vietu. Šo tehnoloģiju “BMW” nosaucis par “Alive Geometry”.

Kad vadītājs pietuvojas automobilim, sensori  to jūt un durvis atveras uz augšu, bet stūre iegrimst priekšējā panelī, atvieglojot iekāpšanu. Ja par stūri, tad tradicionālo ripuli tā atgādina visai maz un vairāk līdzinās tam tehniskajam risinājumam, kas redzams lidmašīnās. Vision Next 100 vadības sistēmas atdzīvojas tad, kad pieskaras “BMW” logotipam instrumentu panelī. Tālākais ir vadītāja ziņā – ja izvēlas Ease režīmu, vadību pārņem autopilots, ja iestatījumu “Boost” – varēs atcerēties vecos laikus, kad “BMW” vēl bija the ultimate driving machine.

No elektronikas maigās varas gan nevarēs atbrīvoties, jo gudrās sistēmas iezīmēs ideālo līniju, pagrieziena leņķus vai brīdinās par pretimbraucošo transportu. Koncepta mērinstrumentu panelis un durvju apšuvums sastāv no 800 kustīgiem trijstūrainiem elementiem, kas kopā ar “Head-Up” displeju komunicē ar vadītāju. Turklāt vējstikls tagad ir viens milzīgs projekcijas displejs, kas attēlo “Augmented Reality” sistēmas informāciju. Šīs tehnoloģijas priekšrocības, var iepazīt noskatoties video – riteņbraucējs, ko aizsedz kravas auto un kurš normālos apstākļos būtu neredzams, “BMW Vision Next 100” vadītājam tiek atklāts, pateicoties “Augmented Reality” iespējām. Vadītājs ir gatavs bremzēt, taču arī tad, ja viņš būtu neuzmanīgs, elektronika to izdarīs viņa vietā.          

“Ease” režīmā viss vadības process tiek nodots gudro sistēmu pārziņā – stūre, viduskonsole un galvas balsti pazūd, bet vadītājs un pasažieris, ja vien vēlas, var pagriezt sēdekļus viens otram pretī. Citiem transportlīdzekļiem par tobrīd izmantoto pārvietošanās režīmu “BMW Vision Next 100” dod ziņu ar galveno starmešu, aizmugures lukturu un “BMW” raksturīgās radiatora (tagad aiz tās slēpjas daļa sensoru) restes izgaismojumu.

Salona iekārtojumā uzsvars likts uz ekoloģiskiem un otrreiz izmantojamiem materiāliem, tādēļ dabīgo ādu un eksotiska koka dekorus nākotnes “BMW” nevar ieraudzīt. Toties ir par “Companion” nosaukts un slīpēta dārgakmeņa formā veidots elements uz priekšējā paneļa, caur kuru tiek realizēta visa “BMW Vision Next 100” komunikācija un datu apmaiņa.  

Tiktāl par jubilejas konceptu, bet par tuvākās nākotnes plāniem, izvēlēto stratēģiju un galvenajiem virzieniem varēsim uzzināt 16.martā, kad “BMW” atskaitīsies par gada laikā paveikto un iezīmēs tālāko ceļu.

Atgādināsim, ka “BMW” (Bayerischen Motoren-Werke) oficiālais dibināšanas datums ir 1916.gada 7.marts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.