Tikai sestdien jaunāko auto testi, akcijas, sacensības un apmācība pie „Mola”

„Latvijas Gada auto” aktivitāšu diena ir pavisam tuvu! Tajā interesentiem būs iespējams izmēģināt 21 titula pretendentu un iegūt noderīgu informāciju par un ap auto.

Konkursā drīkst pieteikt tikai pašus jaunākos automobiļus. Varēs arī izmēģināt savas stūrēšanas prasmes veiklības sacensībās. 

  • Testa braucieni ar jaunākajiem automobiļiem Latvijā;
  • Īpašie piedāvājumi gan jauna auto iegādei, gan servisam;
  • Par drošu stūrēšanu stāstīs un rādīs Ivars Caune un Atis Jansons;
  • Pasākumu vada Normunds Avotiņš;
  • Veiklības braucieni Jāņa Štrausa vadībā;
  • Dažādas mantas un labi saglabājušās drēbes varēs ziedot labdarības kustībai “Otrā elpa”;
  • Konkursa “Latvijas Gada auto” teltī būs bezmaksas karstie dzērieni un mūzika.

Par 11.oktobra pasākuma programmu stāsta organizators un nodarbību vadītāji.

Māris Ozoliņš, iAuto.lv vadītājs un konkursa organizators: „Priecē tas, ka sestdien testiem būs pieejami 99% no konkursa dalībniekiem, nebūs vien „Maserati Ghibli”, jo Latvijā šobrīd nav pieejams demo auto. Pie TC “Mols” plkst. 11.00 notiks divas Latvijas pirmizrādes – „Nissan Pulsar” un „Renault Twingo”! Abi ļoti interesanti automobiļi, taču „Twingo” pārsteigs daudzus. Testa braucienus varēs veikt arī ar „Škoda” jaunumu – „Octavia Scout”, pilnpiedziņas auto ar palielinātu klīrensu, kurš, pēc pirmajām žūrijas atsauksmēm, veiksmīgi konkurē gan ar tehniski ļoti līdzīgo „Opel Insignia Country Tourer”, gan ar Latvijā ļoti populārajiem „krosoveriem”, kā „Nissan Qashqai”, „Nissan X-trail” un “Dacia Duster”.

Latvijas Gada auto 2015 pie TC Mols

Gribu vērst transporta profesionāļu uzmanību uz īpašu viņiem adresētu dalībnieku grupu. Pēc vairākiem gadiem atjaunoto konkursa nomināciju „Gada komerctransports” sestdien pārstāvēs pieci „Ford”, „Fiat” un „Renault” „mazie kravenieki”.

Atgādinu, ka auto testa braucieniem būs pieejami pēc iepriekšējas reģistrācijas uz vietas pie katras firmas pārstāvja. Testa braucieni notiks līdz plkst. 18.00.”

Kamēr notiks testa braucienu gaidīšana, būs iespēja iegriezties organizatora teltī, kurā ik pusstundu notiks „Auto akadēmijas” instruktoru vadītas pareizas stūrēšanas prezentācijas. Par tām stāsta daudzkārtējs Latvijas čempions autorallijā Ivars Caune:

„Pareizi rīkoties ar stūres ratu nemāca gandrīz nevienā autoskolā, jo vienotas metodikas šajā jomā nav. Rezultāts – katrs visu mūžu groza stūri kā nu instinktīvi, intuitīvi sācis to darīt. Un – tā liecina mūsu novērojumi vairāku tūkstošu autovadītāju kvalifikācijas celšanas nodarbībās – dara to nepareizi. Nezināšanas dēļ atņem sev iespēju precīzi un droši apbraukt šķēršļus, labot negribētas slīdes utt. Sestdien mēs mēģināsim parādīt, kā stūrēt pareizi. Tālākais atkarīgs no jums – ja redzēto akceptēsiet, ja nebūsiet par slinku, lai pareizas iemaņas izkoptu (dārgas skolas nevajag, vien ikdienas centību), jau drīz jutīsiet – auto kļuvis paklausīgāks, braukt kļuvis vieglāk un patīkamāk.”

Pie „Mola” notiks arī sacensības. Veiklības brauciens ar „Nissan Juke”. Galvenais tiesnesis „Brīvkalnu” ziemas trases saimnieks, „Auto akadēmijas” skolotājs Jānis Štrauss:

„Šī sacīkstes nebūs ātrs vai bīstams „sports”. Drīzāk to varētu saukt par fizkultūru – katra satiksmes dalībnieka veselībai noderīgu un nepieciešamu. Ikdienas kustības elementi – slaloms, apstāšanās stāvvietā, kustība aplī. Koordinācijas, auto gabarītu izjūtas stiprināšanas vingrinājumi, kurus katram – pat tiem, kuri uzskata, ka brauc ļoti labi – vajadzētu veikt regulāri. Fizkultūra, tātad. Bet hronometri tomēr tikšķēs! Un, kā rāda pieredze, šī skaņa ļoti ievelk dalībniekus adrenalīna pasaulē, parādot gan katra stiprās, gan vājās puses. Pamēģiniet! Pieteikšanās starta vietā un katrs dalībnieks saņems dāvanā žurnālu – katalogu „Latvijas Gada auto”.”

Žurnāls-katalogs “Latvijas Gada auto”

„Latvijas Gada auto testa diena Molā” notiks sestdien, 11.oktobrī no plkst. 11.00 -18.00. Pasākumu vadīs Normunds Avotiņš.

Izmēģinājuma braucieni notik ik pa 20 minūtēm saskaņā ar pierakstīšanās grafiku un tos varēs veikt ar:

„Škoda Rapid Spaceback”,

„Škoda Octavia Scout”,

„Jeep Cherokee”,

„Fiat 500L Trekking”,

„Fiat Ducato”,

„Nissan Qashqai”,

„Nissan X-Trail”,

„Nissan Pulsar” (Latvijas pirmizrāde),

„Renault Megane Grandtour”,

„Renault Twingo” (Latvijas pirmizrāde),

„Renault Trafic”,„Dacia Duster”,

„Opel Insignia Country Tourer”,

„Seat Leon ST”,

„Honda Civic Tourer”,

„Mazda3”,

„Ford Tourneo Connect”,

„Ford Transit”,

„Ford Transit Courier”,

„Mini Cooper S”,

„Volkswagen Golf Sportsvan”.

Atbalsta: t/c Mols, Virši-A, viesnīca Avalon Hotel, LAMB, KPMS & Partneri, Linearis, abi2, Intergaz, V4 motors.

Informatīvi atbalsta: Delfi, iAuto.lv, Latvijas Avīze, Tvnet, jauniauto.lv, Auto ziņas, Zebra, garaza.lv, 10minutes.lv, kursors.lv, FHM.

Vairāk informācija par konkursu www.gadaauto.lv  

 

Latvijas Gada auto 2015 pretendents „Škoda Rapid Spaceback”

Latvijas Gada auto 2015 pretendents „Škoda Octavia Scout”

Latvijas Gada auto 2015 pretendents „Jeep Cherokee”

„Fiat Ducato”

„Nissan X-Trail”

„Nissan Pulsar” (Latvijas pirmizrāde)

„Renault Megane Grandtour”

„Renault Twingo” (Latvijas pirmizrāde)

„Renault Trafic”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.