“Latvijas Valsts ceļi” uzsāk sadarbību ar “Waze”

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotne Waze, kuras darbību nodrošina viena no lielākajām transportlīdzekļu vadītāju saimēm pasaulē, ir uzsākušas sadarbību jaunajā Waze Connected Citizens programmā.

“Latvijas Valsts ceļi rūpējas ne vien par ceļu tīkla uzturēšanu, bet arī par satiksmi uz valsts ceļiem. Savlaicīga informācijas sniegšana autovadītājiem ir viena no mūsu prioritātēm. Mēs informējam par būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem, lai autobraucēji varētu savlaikus plānot savus maršrutus un reķināties ar ierobežojumiem. Sadarbība ar Waze ir lieliska iespēja sniegt informāciju autovadītājiem reālā laika režīmā,” saka LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Waze programmas Connected Citizens uzdevums ir palīdzēt lietotājiem, iestādēm un iedzīvotājiem kopā uzlabot savu vidi un atbildēt uz jautājumu “Kas pašlaik notiek uz mūsu ceļiem un kur?” Programma veicina efektīvāku satiksmes pārraudzību, kopīgojot Waze lietotāju sniegtos pūļpakalpojuma ziņojumus par negadījumiem. Waze tika izveidota kā divvirzienu datu kopīgošanas lietotne, tā saņem partneru sniegto informāciju, piemēram, datu plūsmu no ceļu sensoriem, no Waze satiksmes platformas pievieno publiski pieejamos ziņojumus par negadījumiem un sniedz vienu no mūsdienu kodolīgākajiem un pilnīgākajiem pārskatiem par ceļu pašreizējo stāvokli.

Ar pievienotajiem jaunajiem datiem Waze lietotāji baudīs vēl lielāku drošību uz ceļa un saņems vairāk informācijas par būvdarbiem, maratonskrējieniem, plūdiem un jebkādiem citiem gadījumiem, kas var izraisīt kavēšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.