Satiksmes un valsts autoceļu aktualitātes

Va/s Latvijas Valsts ceļi atgādina, ka, iestājoties rudenīgam, lietainam un tumšākam laikam, atbilstoši ir jāpielāgo arī sava braukšanas maniere.

Rudenī strauji sarūk gaišais diennakts periods, bieži novērojama migla, un satiksme rīta un vakara stundas jau norisinās sliktākas redzamības apstākļos. Īpaši neapgaismotajos posmos ceļš kļūst grūtāk pārredzams, kas traucē savlaicīgi pamanīt citus transportlīdzekļus un gājējus ceļmalā.

Tāpat aicinām arī gājējus un velosipēdu vadītājus rūpēties par savu un satiksmes drošību, sliktas redzamības apstākļos izmantojot apģērbu vai vesti ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Tikmēr atgādinām, ka būvniecības darbu sezona uz valsts autoceļiem vēl nav beigusies, tāpēc jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Remontdarbi sākušies Ikšķilē uz a/c Rīga–Daugavpils (A6), kur ir ieviesti ātruma ierobežojumi, taču satiksme notiek abos virzienos. Savukārt Lielvārdē 300 metru garā posmā satiksme notiek vienā virzienā.

Rīgas apkārtnē būtiski satiksmes ierobežojumi vēl ir Rīgas apvedceļā uz Rīgas HES tilta pār Daugavu, kā arī uz autoceļa Rīga–Carnikava–Ādaži pie Garciema.

Latgalē turpinās ievērojami rekonstrukcijas darbi uz autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) aptuveni 24 km garumā no Viļāniem līdz Rēzeknei. Kopumā šajā būvobjektā ir palielināts luksoforu skaits un tā šķērsošanai būs nepieciešama aptuveni stunda.

Dodoties uz Kurzemi, jāņem vērā, ka remontdarbi notiek gan Ventspils, gan Liepājas virzienā un, lai nokļūtu galamērķī, ir jārēķinās ar ceļā pavadītu papildu laiku.

Zemgalē satiksme joprojām ir ierobežota uz autoceļa Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) (A8) aiz Jelgavas gandrīz 30 km kopgarumā līdz pat Lietuvas robežai, un tas nozīmē ceļā pavadītas liekas 40 minūtes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.