Sestdien sākas „Latvijas Gada auto” rudens sesija

20. septembrī plkst. 9.30 tirdzniecības centra „Mols” stāvvietā pulcēsies konkursam „Latvijas Gada auto 2015” pieteiktie auto, žūrijas biedri un mediju pārstāvji, lai plkst. 10.00 dotos 320 kilometrus garā testu braucienā.

Foto: Latvijas Gada auto

Vietas, kur brauciena karavāna apstāsies, lai vērtētāji mainītu auto, ir šādas:

10.30 Zaķumuiža
10.50 Ceļu P3 un P10 krustojums, pagrieziens Mālpils virzienā
11.10 P8 tūlīt aiz Mālpils Siguldas virzienā
11.40 Turaida
12.10 Straupe
12.40 P14 un P11 krustojums pirms Limbažiem
13.00 P11 pirms Tūjas krustojuma
13.30 A1 – stāvvieta aiz Skultes nobrauktuves
14.00 Bīriņu pils

15.20 Izbraukšana no Bīriņiem Raganas virzienā
16.00 Inčukalns
16.20 P8 aiz Mālpils Suntažu virzienā
16.40 Pirms labā pagrieziena uz jauno P80
17.00 P10 aiz Tīnužiem
17.20 Garkalne
18.00 Rīga, „Mols”

Foto: Latvijas Gada auto

Pavisam kolonnā būs 16 auto. No tiem trīs (visi „Ford” – „Transit”, „Transit Courier”, „Tourneo Connect”) pretendē uz titulu nominācijā „Latvijas komercauto 2015”, kura pēc vairāku gadu pārtraukuma ir atjaunota.

Tāpat šajā braucienā notiks divas Latvijas pirmizrādes. Pirmā no tām ir „Nissan X-Ttrail” – agrāk ļoti populāro, robusto, lietišķo modeli nomainījis kaut kas pavisam citāds. Elegantāks, liriskāks, vizuāli šķiet mazāks, lai gan gabarīti saglabāti praktiski tie paši. Otrā ir „Nissan Pulsar” – 440 cm garais auto centīsies atjaunot firmas pozīcijas Eiropas populārākajā kompaktklasē, kur kopš „Almeras” laikiem „Nissan” ļāvis dominēt citiem.

Foto: Latvijas Gada auto

Nosacīti par pirmizrādi var saukt arī cita „Renault Megane Grandtour” klātbūtni. Modelis gan nav pavisam jauns, tomēr „feislifta” izmaiņas ir būtiskas un interesantas. Līdzīgs statuss ir „Škoda Octavia Scout” – jau pazīstamā „Octavia” universāļa pilnpiedziņas versijai.

Foto: Latvijas Gada auto

Pārējie dalībnieki – „Škoda Rapid Spaceback”, „Jeep Cherokee”, „Nissan Qashqai”, „Dacia Duster”, „Opel Insignia Country Tourer”, „Honda Civic Tourer”, „Mazda3”, „Fiat 500L Trekking” un „Mini Cooper S” žūrijai jau mazliet pazīstami no pavasara testiem, taču tādēļ ne mazāk interesanti. It īpaši tiešā konfrontācijā ar pretendentiem. Uz titulu „Latvijas Gada auto 2015” arī pretendē: „Renault Twingo”, „Seat Leon ST”, „Maserati Ghibli”. Jaunus pretendentus uz prestižo titulu var pieteikt līdz 2014. gada 6. decembrim.

Foto: Latvijas Gada auto

Nelielas, bet būtiskas izmaiņas notikušas žūrijas sastāvā. Tā papildināta ar vairākiem satiksmes nozares profesionāļiem. Pirmo reizi šādā braucienā piedalīsies Latvijas Valsts ceļu valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un Valsts mežu transporta daļas vadītājs Jānis Bite. Par viņu iespaidiem un vērtējumiem stāstīsim pēc finiša.

Nākošais konkursa pasākums būs „Latvijas Gada auto klientu testa diena Molā” 11. oktobrī.

Foto: Latvijas Gada auto

Informatīvi atbalsta: Delfi, iAuto.lv, Latvijas Avīze, Tvnet, jauniauto.lv, Auto ziņas, Zebra, garaza.lv, 10minutes.lv, FHM.
Atbalsta: viesnīca Avalon Hotel, LAMB, KPMS & Partneri, Linearis, V4 motors.

Vairāk informācija par konkursu gadaauto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.