Septembrī autovadītāji kļūst apzinīgāki un piedzīvo mazāk negadījumu

Atsākoties skolas gaitām un beidzoties aktīvajam atvaļinājumu periodam, izteikti palielinās satiksmes intensitāte uz Latvijas ceļiem. Par to atgādina atbildīgie dienesti, un to izjūt arī paši autovadītāji līdz ar intensīvāku gājēju kustību un satiksmes sastrēgumiem.

Ja šķiet, ka šajā periodā autovadītājiem ir lielāka iespējamība iekļūt negadījumā, noskrāpēt auto vai piedzīvot citu ar auto saistītu ķibeli, Latvijā lielākā apdrošinātāja dati rāda, ka pirmajās divās septembra nedēļās spēkratu vadītāji ir pat uzmanīgāki un piedzīvo vidēji par 15% mazāk negadījumu nekā, piemēram, augusta pirmajās divās nedēļās. Tiesa, lai arī negadījumi tiek piedzīvoti retāk, tie ir smagāki un nopietnāki.

Septembris ir mēnesis, kad ne tikai atsākas mācības un aktīvais darba periods, bet arī izteikti palielinās satiksmes intensitāte. Kā atzīmē BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis, pozitīvi, ka iedzīvotāji apzinās šo faktu un kļūst uzmanīgāki, vairāk koncentrējoties ikdienas satiksmē, lai nepiedzīvotu kādu negadījumu.

„Kā liecina BALTA statistika, salīdzinot ar augustu, septembrī automašīnu negadījumu skaits vidēji samazinās par 15%. 2010.gadā tie bija 11%, 2011.gadā – 19%, 2012.gadā – 17%, bet 2013.gadā – 14%. Visticamāk par šo pozitīvo tendenci varam uzteikt autovadītājus, kuri ņem vērā apstākļu maiņu un apzinās satiksmes intensitātes palielināšanos, pievēršot pastiprinātu uzmanību drošībai uz ceļa un savam auto vadīšanas stilam, lai nepiedzīvotu lielāku vai mazāku negadījumu,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Tomēr, neskatoties uz negadījumu skaita samazināšanos, apdrošinātājs BALTA aicina ikvienu autovadītāju būt uzmanīgiem un nezaudēt modrību pie automašīnas stūres. Tāpat apdrošinātāja BALTA statistikas dati rāda, ka septembra pirmajās divās nedēļās, salīdzinot ar augusta pirmajām nedēļām, vidējais izmaksāto atlīdzību apjoms ir vidēji par 11% lielāks, nekā tās ir augustā.

„Mēs redzam, kādus pozitīvus augļus nes valsts iestāžu, piemēram, Valsts policijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas aktivitātes un kampaņas, līdz ar rudens iestāšanos ik gadu atgādinot autovadītājiem par satiksmes intensitātes palielināšanos. Tāpēc kā nozares praktiķi mēs redzam un novērtējam valsts iestāžu prevencijas darba pozitīvo ietekmi,” atzīmē BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

BALTA atgādina dažus vienkāršus padomus, lai parūpētos par savu un automašīnas drošību satiksmes intensitātes pieauguma laikā:

Esiet modri un raugieties uz satiksmi kopumā. Nekoncentrējieties tikai uz tuvākās redzamības notikumiem savā braukšanas virzienā, bet pēc iespējas plašākā diapazonā, tādējādi paredzot iespējamo notikumu attīstību satiksmē;

Rudenī, atjaunojoties sastrēgumiem un nonākot kādā no tiem, neveiciet straujus apgriešanās vai nogriešanās manevrus nepārredzamās vietas;

Satiksmes intensitātes pieauguma laikā daļa no autovadītājiem vēl pierod pie jauniem maršrutiem, tāpēc var veikt neprognozējamākas darbības. Esiet iecietīgāki un uzmanīgi, ja ievērojat atkāpes no ikdienas uzvedības;

Palielinoties satiksmes intensitātei, esiet uzmanīgi, ievērojot distanci no priekšā braucošās automašīnas;

Esiet īpaši uzmanīgi, ja braucat vietās, kur atrodas skolas, bērnu dārzi vai citas sabiedriskas iestādes. Ir grūti paredzēt, kur pēkšņi bērni vai citi gājēji izdomās šķērsot ielu. Šajās vietās ieteicams palēnināt braukšanas ātrumu.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.