Tehniskās apskates naktī pārbaudīti gandrīz 900 auto

Pagājušajā naktī pasākuma „Tehniskās apskates nakts – 2014” laikā Rīgā pārbaudītas apmēram 900 automašīnas. Lielākā daļa (gandrīz 750 auto) izmantoja iespēju veikt bezmaksas transportlīdzekļa diagnostiku. 73% pārbaudīto automobiļu tika atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kā dēļ var tikt apdraudēta satiksmes dalībnieku veselība un dzīvība, kā arī apkārtējās vides kvalitāte.

Foto: Publicitātes attēls

„Līdz pat rīta gaismai darbs tehniskās apskates stacijā Rīgā ritēja savstarpējas sapratnes gaisotnē,” stāsta SIA „Auteko & TŰV Latvija” valdes loceklis Aivars Amoliņš. „Bija liels gandarījums, ka Tehniskās apskates nakts notiek jau trešo gadu, ik reizi auto īpašnieki arvien atzinīgāk novērtē šo pasākumu un izmanto iespēju pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli. Tomēr, līdzīgi kā iepriekšējos gados, bažas rada lielais to automobiļu skaits, kuriem tika atklāti būtiski defekti. Šie transportlīdzekļi ikdienā reāli apdraud ceļu satiksmes drošību.”

Šogad Tehniskās apskates naktī Rīgā viesojās arī vairāki antīkie auto no Rīgas Motormuzeja. Vecākais spēkrats, kas pagājušajā naktī veiksmīgi ieripoja apskates stacijā un piesaistīja ļoti daudz apmeklētāju uzmanību, bija 1935.gada „Buick 57”. Daudziem citiem auto īpašniekiem par piemēru, vēsturiskais spēkrats bija praktiski ideālā kārtībā.

Pēc aptuvenām aplēsēm pagājušajā naktī tehniskās apskates staciju apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu. Vislielākais skatītāju pieplūdums bija uz Jāņa Rozīša Streetbike Freestyle šoviem, kurā tika mesti kūleņi, „grieztas saulītes”, kā arī lekts ar motociklu cauri degošam riņķim. Pieprasīti bija arī citi ar satiksmes drošību saistīti izklaidējoši pasākumi. Piemēram, „apgāžamajā mašīnā” par drošības jostu lietošanu nepieciešamību pārliecinājās 280 cilvēki. Savukārt PIT STOP auto riteņa maiņas sacensībās par 10 sekundēm tika pārspēts pagājušā gada rekords – uzvarētājs uzrādīja pirmās formulas mehāniķu cienīgu rezultātu – 1 minūte un 16 sekundes.

Tehniskās apskates nakti rīkoja SIA „Auteko&TŰV” sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju . Nākamā tehniskās apskates nakts, ņemot vērā klientu atsaucību Vidzemē, Kurzemē un Rīgā, notiks 18.septembrī Rēzeknē. Šo pasākumu nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Foto: Publicitātes attēls

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.