Sākoties jaunajam mācību gadam, aicinām autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem

VAS “Latvijas Valsts ceļi” aicina autobraucējus būt īpaši vērīgiem un uzmanīgiem pirmajā jaunā mācību gada nedēļa, kas sāksies pirmdien, 1.septembrī.

Sākoties jaunajam mācību gadam un beidzoties atvaļinājumu sezonai ceļu satiksme kļūs manāmi intensīvāka, jo īpaši rīta un vakara stundās. Reģionos sāks regulāri kursēt skolēnu autobusi, pieaugs arī gājēju, tajā skaitā bērnu, kustība ceļu joslā.

Aicinām autovadītājus ņemt vērā šīs satiksmes izmaiņas, kā arī ievērot maksimālu piesardzību braucot izglītības iestāžu (skolas, bērnu dārzi u.c.) un sabiedriskā transporta pieturvietu tuvumā, kur ceļu brauktuvi var šķērsot bērni. Šajās vietās aicinām ievērot maksimālo atļauto braukšanas ātrumu un pievērst pastiprinātu uzmanību situācijai uz ceļa.

Iestājoties rudenim, aizvien īsāks kļūst diennakts gaišais periods, biežāk līst un veidojas migla, kas būtiski pasliktina redzamību uz ceļa. Aicinām arī gājējus un velosipēdu vadītājus rūpēties par satiksmes un savu drošību, diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām un apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti, lietot apģērbu (vesti) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Foto: iAuto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.