Jo karstāks, jo agresīvāki autovadītāji

Nepanesamais karstums ietekmē arī autovadītājus, kā rezultātā, tieši karstajās dienās, autovadītāji uz ceļiem kļūst agresīvi.

Viens no simptomiem var būt pārāk bieža signāltaures lietošana.* Augsta ārējā gaisa temperatūra var arī samazināt koncentrēšanās spējas un paildzināt autovadītāja reakcijas laiku. Renault braukšanas skolas instruktori sniedz padomus, kā samazināt šo risku karstās vasaras dienās.

Pētījumi pierāda — jo augstāka gaisa temperatūra, jo drīzāk un vairāk vadītāji izmanto signāltauri, lai izrādītu savu neapmierinātību uz ceļa.* Saskaņā ar esošajiem noteikumiem, vadītāji drīkst izmantot signāltauri tikai tad, kad nepieciešams brīdināt citus par bīstamām situācijām — uzsver Renault braukšanas skolas direktors Zbigņevs Veseli (Zbigniew Weseli).

Karstā laikā ir ieteicams izmantot gaisa kondicionētāju gan komforta, gan drošības apsvērumu dēļ. Automašīnās, kurās nav gaisa kondicionētāja, vadītājiem ir jāizmanto ventilācija vai jāatver logi. Augsta temperatūra automašīnā negatīvi ietekmē vadītāja pašsajūtu, izraisot nogurumu un radot aizkaitināmību. Tas var nopietni ietekmēt mūsu drošību uz ceļa, jo mazinās koncentrēšanās spējas un pavājinās refleksi — brīdina Zbigņevs Veseli. Optimālajai gaisa temperatūrai automašīnā ir jābūt robežās no 20 °C līdz 22 °C. Taču ļoti karstā laikā āra temperatūrai un temperatūrai automašīnā nevajadzētu atšķirties vairāk kā par dažiem grādiem. Pretējā gadījumā pastāv iespēja saaukstēties.

Iespēju robežās novietojiet auto ēnā, sevišķi, ja auto nav aprīkots ar gaisa kondicionētāju. Saulē novietota auto temperatūra karstā vasaras dienā paaugstinās ļoti ātri, pārvēršot auto par cepeškrāsni. Vaļā atstāts logs maz ietekmē šo procesu. Kad āra temperatūra ir 32 °C, temperatūra automašīnā 30 minūšu laikā pārsniedz 50 °C un turpina paaugstināties ar katru minūti.**

Nekādā gadījumā karstā laikā neatstājiet bērnus vai mājdzīvniekus automašīnā pat uz īsu brīdi un vienmēr rīkojieties, ja pamanāt automašīnā ieslēgtu bērnu vai dzīvnieku — iesaka Zbigņevs Veseli. Atrašanās karstā automašīnā ir bīstama pieaugušajiem un vēl jo vairāk bērniem, kuru ķermeņa temperatūra paaugstinās pat vairākas reizes ātrāk nekā pieaugušajiem.

* psychlotron.org.uk
** weather.com

Foto: iAuto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.