Šogad “Kia” pārdošanas apjomi Latvijā auguši par 55,7%

Latvijā šā gada pirmajos septiņos mēnešos pārdotas 327 “Kia” automašīnas, kas ir par 55,7% vairāk nekā pērn, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Kia” dīleris Latvijā SIA “Forum Auto”.

Pērn attiecīgajā laika posmā “Forum Auto”, kas darbojās ar nosaukumu SIA “Kia Automobiles”, pārdeva 210 “Kia” automašīnas.

Tāpat šogad septiņos mēnešos Latvijā palielinājusies “Kia” zīmola tirgus daļa, sasniedzot 4,83% atzīmi. Pērn tā bija 3,53%.

Šajā laika posmā pieprasītākie “Kia” modeļi Latvijā bija “cee`d” un “Sportage”.

Jau ziņots, ka auto zīmolu “Kia”, “Peugeot” un “Cadillac” dīleris Latvijā SIA “Forum auto” pērn piedzīvojis pamatīgu apgrozījuma un peļņas lēcienu, liecina SIA “Firmas.lv” informācija.

“Forum auto”, kas līdz 2013.gada vasarai darbojās ar nosaukumu “Kia Automobiles”, pērn sasniedza 10 946 815 eiro apgrozījumu. Turpretī 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 3 790 631 eiro.

Savukārt 2012.gadā “Forum auto” strādāja ar 94 696 eiro zaudējumiem, taču pērn uzņēmumam izdevās gūt 19 333 eiro pelņu.

Jau ziņots, ka 2013.gada augustā Latvijas oficiālais “Kia” automašīnu dīleris SIA “Kia Automobiles” mainīja nosaukumu uz SIA “Forum auto”. Nosaukums tika mainīts saistībā ar uzņēmuma turpmākajiem plāniem un attīstību automobiļu tirgū, jo jau tuvākajā nākotnē papildus “Kia” automašīnām tiks piedāvāti arī citu auto ražotāju zīmolu spēkrati.

2013.gada septembrī “Forum auto” paziņoja, ka līdzās “Kia” automašīnām uzņēmums tirgos arī “Peugeot” zīmola automobiļus, bet no šā gada sākuma “Forum auto” tirgo arī “Cadillac” zīmola automašīnas.

“Forum auto” iekļauts Igaunijas uzņēmuma “Tallina Kaubamaja” grupā un automobiļu tirdzniecībā darbojas jau sešus gadus.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 229 eiro. Visas daļas kopš 2013.gada 7.augusta pilnībā pieder Tallinā reģistrētai kompānijai “TKM Auto OU”.

Foto: iAuto.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.